Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid Sezon de vis pentru Andrei Rublev! Rusul a câştigat Mastersul de la Madrid
A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti A murit fostul selecţioner de legendă al Argentinei, Cesar Luis Menotti
Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV Mesaj clar transmis de Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat că îl vrea pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „O lovitură” | EXCLUSIV
VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă VIDEO | Valencia - Alaves 0-1. Ianis Hagi a fost lăsat pe bancă
VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă VIDEO | CFR Cluj - Rapid 3-2, în direct la Prima Sport 1! Burmaz, gol fabulos din lovitură liberă
Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine” Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas nu mai sunt un cuplu: “Ne dorim în continuare reciproc numai bine”

Toni Petrea se declară revoltat de măsurile luate pentru meciul cu Universitatea Craiova: „Anormal!”

FCSB Publicat de Răzvan Cîrceag pe 27 nov 2021

Universitatea Craiova şi FCSB se vor duela duminică, de la 20:15, în direct pe Look Sport+ şi platforma PrimaPlay.ro.

Guvernul României a decis că fanii să aibă din nou voie să asiste la competiţiile sportive, însă doar în intervalul orar 05:00 şi 21:00. Aceştia vor avea acces la 30% din capacitatea locului de desfăşurare, în acest caz, stadionul. Asta înseamnă că în jur de 7500 de spectatori vor putea asista la acest meci.

Pentru ca suporterii să poată stea măcar o repriză, oltenii au decis să reprogrameze jocul de la 20:15. Aşadar, la pauză vor trebui să plece acasă. Preţul biletului pentru duelul cu FCSB a fost fixat la doar 1 leu, simbolic.

„Foarte ciudat! Mi se pare aiurea! Nu cred că se va putea... sincer, nu cred că se va întâmpla aşa ceva. N-ai cum să dai oamenii ăia afară. Îi iei cu forţa? Mai bine nu-i mai primeşti deloc. Să-i lase să stea, să-şi susţină echipa. Să-i scoţi după 30 de minute mi se pare anormal. Soluţia ar fi să modifice ora, pentru că meciul de fotbal fără spectatori n-are aceeaşi intensitate, aceeaşi spectaculozitate şi cred că suporterii merită să fie pe stadioane", a spus Toni Petrea la conferinţa de presă.