Dinamo a anunţat joi după-amiază că a ajuns la o înţelegere pentru transferul unui fundaş central.
Citește și

Alb-roşii au bătut palma cu Martín Pascual (26 de ani), ultima dată la Mirandés, în eşalonul secund din Spania, echipă care a retrogradat în liga a treia. Pascual vine la Dinamo cu o misiune clară: să-l înlocuiască pe Kennedy Boateng, fundaş plecat în această vară.
"Bine ai venit, Martín Pascual! Fundaşul central spaniol în vârstă de 26 de ani soseşte din postura de jucător liber de contract! Crescut la academia celor de la Rayo Vallecano, Martín a trecut pe la toate grupele de juniori şi până la nivelul primei echipe.
De-a lungul carierei sale, a evoluat pentru echipele secunde ale celor de la Villarreal şi Atlético Madrid. La nivelul ligii secunde spaniole, Martín a evoluat pentru UD Ibiza şi CD Mirandés, timp în care a adunat 72 de meciuri şi a oferit două pase decisive.
Înţelegerea dintre club şi Martín Pascual se întinde pe o perioadă de două sezoane, până la 30.06.2028, cu opţiune de prelungire din partea clubului pe încă un sezon! Bine ai venit, Martín! Îţi dorim mult succes în tricoul lui Dinamo şi cât mai multe realizări!", a anunţat clubul din Ştefan cel Mare pe reţelele de socializare.
