ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj ULTIMĂ ORĂ | A fost delegată brigada de arbitri pentru partida Farul - CFR Cluj
VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out VIDEO | FC Hermannstadt - FC Botoşani, astăzi, de la 17:30, în direct la Prima Sport 1! Sibienii pot rămâne lideri în play-out
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2 VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Clujenii nu îşi permit paşi greşiţi pentru lupta la locul 2
Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League

Transferul s-a oficializat! Juventus l-a prezentat pe Filip Kostic

Juventus Publicat pe 12 aug 2022

Filip Kostic a efectuat joi vizita medicală, apoi a semnat înţelegerea cu gruparea torineză: contract pe trei ani, cu salariu stagional de 3 milioane de euro. Eintracht Frankfurt va primi 17 milioane de euro pentru jucătorul sârb.

Filip Kostic (29 de ani) joacă pe posturile de fundaş sau mijlocaş stânga şi a evoluat în ultimii opt ani la echipe din Germania: VfB Stuttgart, Hamburger SV şi Eintracht Frankfurt.

Filip Kostic a jucat 74 de minute în meciul pierdut de Eintracht, pe teren propriu, împotriva lui Bayern Munchen, în prima rundă din Bundesliga, campionat care se vede, a fel ca Serie A, pe programele Prima Sport.

Eintracht Frankfurt a pierdut Supercupa Europei, cu Real Madrid

Supercupa Europei, Real Madrid – Eintracht Frankfurt s-a încheiat cu scorul de 2-0. ”Galacticii” au câştigat a cincea Supercupă din istorie fără prea mari emoţii.

Prima ocazie a partidei le-a aparţinut celor de la Frankfurt, care au fost aproape să marcheze prin Kamada, dar s-a opus fantasticul Courtois. La doar câteva minute Real Madrid a ratat o ocazie monumentală prin Vinicius Junior, a cărui şut viza plasa porţii apărate de Kevin Trapp, dar conaţionalul său Tuta a scos incredibil în ultimul moment. ”Los Blancos” au marcat la următoarea fază periculoasă, unde Casemiro a retrimis în careu, iar Alaba a avut de îndeplinit o simplă formalitate şi a deschis scorul în minutul 37.

A doua parte a fost şi mai bună pentru ”albi”, care şi-au dublat avantajul, prin Karim Benzema, care a fost servit perfect de Vinicus Junior în minutul 65. Francezul a stabilit şi scorul final al Supercupei Europei.