FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Trei eşecuri pentru Mutu la FC U Craiova: "Ne lipseşte norocul. N-a fost făcut corect programul". 'Briliantul' acuză şi arbitrajul | VIDEO

FC U Craiova 1948 Publicat de Andrei Ionascu pe 23 aug 2021

CS Mioveni a câştigat meciul de pe teren propriu cu FC U Craiova, scor 1-0, în etapa a şasea din Casa Liga 1, în direct pe Look Sport+. După duelul nou-promovatelor, Adrian Mutu a declarat că echipa olteană nu merita să piardă şi a acuzat arbitrajul lui Lucian Rusandu.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Buziuc, din penalty, în minutul 12.

În minutul 62, FC U Craiova a înscris prin Hugo Vieira, dar reuşita a fost anulată în mod eronat pentru ofsaid.

În minutul 88, Oancea a fost eliminat de la CS Mioveni.

"Cred că am dominat în totalitate jocul. Cum spuneam şi acum o săptămână, fotbalul e nedrept câteodată. Cred că nu meritam să pierdem în seara asta. Ne-am făcut jocul cu o echipă care se apăra în jumătatea ei, cu 5-6 fundaşi. Am încercat să-i desfacem. Mi-am propus să nu vorbesc de arbitraj, că nu asta e menirea mea aici. Am văzut câte greşeli s-au făcut în defavoarea noastră.

E lipsă de eficacitate în faţa porţii, la ultimul şut. Dar ajungând acolo, înseamnă că echipa produce fotbal, asta e important. E adevărat că atacanţii trebuie să fie mai atenţi şi să marcheze. Per total, sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor. Ne lipseşte norocul, sunt sigur că o să se întoarcă. Nu mă recunosc învins la meciurile cu Voluntari şi Mioveni. În afara meciului cu CFR, nicio echipă nu ne-a dominat. Am jucat de la egal la egal. O să vină şi golurile.

Cine face programul meciurilor... e corect? E prea mare diferenţa! Noi jucăm după patru zile, Farul joacă după şapte zile. Au zile de odihnă dublu! Mi se pare că n-a fost făcut corect programul. Îmi pare rău că vorbesc despre lucruri extrafotbalistice, dar n-ai cum să nu vorbeşti despre lucrurile astea", a spus Adrian Mutu.