Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Trică a debutat cu o victorie clară: FC U Craiova s-a distrat cu Steaua, scor 4-1!

Superliga Publicat pe 13 nov 2021

Eugen Trică şi-a început noul mandat pe banca tehnică a celor de la FC U Craiova cu o victorie foarte clară, scor 4-1, în faţa celor de la CSA Steaua, într-un meci jucat în baza de pregătire a echipei din Bănie.

Ondaan folosit atacant central. Aceasta a fost marea noutate a lui Trică, iar mutarea i-a ieşit, olandezul deschizând scorul în minutul 40 şi marcând pentru 3-0 în minutul 56, după ce Asamoah făcuse 2-0 în minutul 53. Steaua a punctat prin rezerva Adi Popa, iar ultimul cuvânt le-a aparţinut tot oltenilor. Pe contraatac, în minutul 90, Raicea a făcut 4-1 şi a pus capăt unui meci în care diferenţa dintre locul 13 din Casa Liga 1 şi locul cinci din Liga 2 a fost una cât se poate de evidentă.

FC U Craiova - CSA Steaua 4-1 (Ondaan 40, 55, Asamoah 53, Raicea 90 / Adi Popa 71)

FC U Craiova :R. Popa – Negru, Kovacic, Huyghebaert (cpt), Buşu – Achim, Asamoah, Marquet - Sidibe, Ondaan, Bauza
Antrenor: Eugen Trică

CSA Steaua: Iancu -  Oroian, Beţa, Morariu, Neacşu -  Drăghici, Enceanu, Şt. Pacionel, E. Pacionel– Chipirliu, Gherghiceanu
Antrenor: Daniel Opriţa