PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză VIDEO | CFR Cluj - Sepsi 1-1, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Covăsnenii au doi jucători eliminaţi încă din prima repriză
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

”Tricolorele” au învins şi Serbia şi s-au calificat în ”optimi” la CM de tenis de masă pe echipe

Sporturi Publicat pe 19 feb 2024

Echipa feminină a României a învins Serbia, scor 3-1, iar tricolorele s-au calificat în optimi la Campionatul Mondial de tenis de masă pe echipe.

Rezultatele României au fost:

• Bernadette Szocs – Tijana Jokic 3-0 (11-8, 11-4, 11-7)
  • Andreea Dragoman – Sabina Surjan 3-1 (11-6, 11-6, 5-11, 11-8)
  • Elena Zaharia – Izabela Lupulesku (11-4, 9-11, 10-12, 4-11)
  • Bernadette Szocs - Sabina Surjan 3-2 (12-10, 8-11, 10-12, 11-6, 11-5)

Cu patru victorii în patru partide, echipa feminină a României s-a calificat direct în optimi, acolo unde va susţine meciul decisiv pentru obţinerea biletelor pentru JO Paris. Adversara va fi stabilită în zilele următoare.