Anghel Iordănescu împlineşte 74 de ani. Mesajul fiului său, Edi Iordănescu, actualul selecţioner al României

LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă
VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive
VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida

Tuchel, euforic după calificarea dramatică în semifinalele Champions League. "Este un sezon istoric!”

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 13 aug 2020

PSG a reuşit miracolul contra Atalantei, a întors meciul de la 0-1 la 2-1 în minutele 90 şi 90+3 şi s-a calificat în semifinalele Final 8-ului Ligii Campionilor. Pasalic a deschis scorul, dar golurile izbăvirii au venit de la Marquinhos, în minutul 90, şi Choupo-Moting, în minutul 90+3.

La final, Thomas Tuchel, antrenorul parizienilor nu şi-a mai putut stăpâni fericirea. Acesta a declarat că este un an de poveste pentru formaţia sa, care a luat tot ce se putea în Franţa, iar acum este aproape de trofeul suprem continental.

"Este un sezon istoric cu patru titluri şi acum cu o semifinală a Ligii Campionilor, nu vom uita această aniversare. Da, m-am îndoit după 85 sau 88 de minute de joc. Eram realist... Dar întotdeauna am simţit că putem marca.

Le-am spus asistenţilor mei: <<Dacă egalăm, vom face diferenţa imediat după aceea>>. Am făcut un meci foarte bun, iar calificarea este meritată. A fost un pic de noroc cu acele goluri venite târziu, dar dacă te uiţi la tot jocul, sunt meritate. Jucătorii de pe banca de rezerve care au intrat au fost excepţionali, cu o stare de spirit deosebită ”, a declarat Tuchel, imediat după meci.