Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"
S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani S-a scris istorie în Ligue 1! Performanţa reuşită în campionatul francez după 47 ani

Tuchel, în al nouălea cer, după încă un trofeu la cârma celor de la PSG

PSG Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2020

Campioana Franţei, PSG, a învins, în noaptea de sâmbătă spre duminică, echipa Olympique Lyon, la loviturile de departajare şi a câştigat finala Cupei Ligii Franţei. După 120 de minute, scorul a fost 0-0. La loviturile de departajare, PSG s-a impus cu 6-5, doar Bertrand Traore ratând. Rafael (Lyon) a fost eliminat, în minutul 119.

Anunţat ca titular înaintea finalei, Portarul Ciprian Tătăruşanu (Lyon) s-a accidentat la spate şi nu a fost în lot. Pentru PSG este al doilea trofeu consecutiv al Cupei Ligii, al nouălea în istorie. În acest sezon, parizienii au câştigat toate competiţiile interne, Supercupa Franţei, Cupa Franţei, Cupa Ligii şi campionatul. Olympique Lyon mai poate prinde cupele europene doar dacă va câştiga Liga Campionilor, competiţie în care urmează să evolueze şi PSG.

''Am câştigat toate cele patru trofee puse în joc în actualul sezon intern. Sunt foarte mândru de echipa mea, formată din băieţi de încredere care iubesc să joace împreună dar ştiu să şi sufere împreună. Acum avem la dispoziţie 12 zile pentru a ne pregăti în vederea sferturilor de finală din Liga Campionilor. Până duminică însă vom sărbători'', a spus Tuchel, după meci, conform Agerpres.

Succesul PSG-ului din Cupa Ligii o trimite pe Reims în prelimininariile Ligii Europa.