NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza
O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare O nenorocire nu vine niciodată singură! Fratele unui star din NBA a fost suspendat pe viaţă, iar altul a fost condamnat la închisoare cu executare
Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia Revenire de senzaţie în Superligă? Declaraţia dată de fostul jucător din Gruia

Tuchel, sceptic cu privire la şansele echipei sale de a reveni în disputa cu Real Madrid. ”Este alarmant să primeşti şapte goluri în două meciuri”

Champions League Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2022

Real Madrid este cu un pas în semifinalele Champions League după ce s-a impus 3-1 în deplasarea de la Chelsea. Confruntarea a putut fi urmărită pe Look Sport şi platforma online PrimaPlay.ro.

• Meciul retur este programat pe 12 aprilie, pe „Santiago Bernabeu”. Câştigătoarea va da piept cu una dintre echipele Manchester City – Atletico (1-0 scorul din tur).

Karim Benzema a strălucit din nou, după prestaţia fabuloasă cu PSG, şi a reuşit un hat-trick în faţa londonezilor. Atacantul francez a deschis scorul în minutul 21, a făcut dubla în 24 şi a stabilit scorul final în minutul 46, imediat după pauză.

Golul lui Chelsea a venit în minutul 40, la 2-0. Havertz a fost autorul reuşitei.

Antrenorul Thomas Tuchel a declarat că la cum joacă în acest moment echipa lui nu mai are şanse de calificare în semifinalele Ligii Campionilor.

"(n.r. - dacă mai are Chelsea şanse de calificare) În acest moment, nu. Trebuie să ne regăsim nivelul. De la pauza internaţională nu ştiu unde este. Prima repriză a fost o repetare a celei de-a doua împotriva formaţiei Brentford (n.r. - meci pierdut cu 1-4), dar acum eram în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Nu te poţi aştepta la un rezultat bun cu o astfel de prestaţie. Deocamdată trebuie să ne gândim la meciul cu Southampton de sâmbătă, nu la returul de pe Bernabeu, pentru că altfel nu luăm niciun un punct. Nu prea am o explicaţie (n.r. - despre aceste două înfrângeri la rând).

Am rămas cu o serie lungă de victorii, am avut o echipă foarte competitivă. Este alarmant să primeşti şapte goluri în două meciuri. Dacă nu ne punem repede capul la loc, nu vom câştiga la Southampton şi nu vom avea nicio şansă la retur", a declarat Tuchel.