VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol VIDEO | Cagliari - Juventus 2-2. ”Bătrâna Doamnă” salvează remiza pe final graţie unui autogol
Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1 Eintracht Frankfurt a învins Augsburg, revenind din minutul 55 de la 0-1
FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa FR Gimnastică anunţă modificări în componenţa echipelor pentru Campionatele Europene, ca urmare a retragerii fraţilor Burtanete şi a incidentului de la Reşiţa
VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final” VIDEO | Cristi Manea a cerut antrenor la CFR şi şi-a anunţat plecarea. ”Eu îmi fac treaba până la final”
Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV Dan Petrescu, cerut de urgenţă în Gruia! "Ar fi momentul să vină" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat” VIDEO | Victoria la scor cu CFR Cluj l-a făcut pe Gică Hagi să jubileze. ”Un meci perfect. Tot ce am pregătit s-a întâmplat”

”U” BT Cluj pune la bătaie 10.000 de bilete pentru primul meci cu MHP Riesen Ludwigsburg, din ”sferturile” Basketball Champions League

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 28 mar 2022

Campioana României la baschet masculin, U BT Cluj-Napoca, va juca primul meci cu MHP Riesen Ludwigsburg, din trei programate în sferturile Basketball Champions League, în 5 aprilie. 10.000 de bilete vor fi puse în vânzare de marţi, adică întreaga capacitate a BT Arena.

”10.000 de suporteri pentru Final Four! Pentru prima dată în istorie, U-Banca Transilvania s-a calificat în sferturile de finală Basketball Champions League!! Hai să jucăm cu sala plină!! 10.000 de locuri sunt disponibile în BTarena ca să susţinem echipa în drumul spre Final Four”, a anunţat, luni seară, echipa campioană.

Primul meci din cele trei programate va avea loc în 5 aprilie, de la ora 19.00, iar cele 10.000 de bilete se vor pune în vânzare de marţi, pe portalul bilete.u-bt.ro. Biletele achiziţionate online costă 20 de lei, la casa de bilete vor fi 25 de lei, doar în ziua meciului, iar elevii, studenţii şi pensionarii au reducere până la 15 lei. De asemenea, copiii cu vârsta până la 3 ani vor avea acces gratuit.

Campioana României are avantajul terenului propriu în tripla cu echipa germană, astfel că joacă în BT Arena în 5 aprilie, în deplasare în 12/13 aprilie, iar un eventual meci decisiv din nou acasă, în 19/20 aprilie.

U BT Cluj evoluează în premieră pentru România în sferturile BCL, după ce a început sezonul în preliminarii, la a patra încercare. A câştigat turneul preliminar, la Peristeri, apoi prima fază a grupelor şi cea din Top 16, cu doar două înfrângeri în total şi a atins cea mai bună performanţă a unei echipe masculine româneşti în Basketball Champions League, competiţie aflată la a şasea ediţie.

Câştigătoarele din sferturile de finală vor ajunge la Turneul Final Four, care va avea loc la Bilbao, între 6-8 mai.