Mesaj pentru Horia Tecău Mesaj pentru Horia Tecău
Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie Un arbitru de scaun bulgar a primit interdicţie pe viaţă pentru încălcări legate de corupţie
VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj VIDEO | Soluţie pentru naţională! Louis Munteanu, gol de mare fineţe în poarta celor de la CFR Cluj
Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri Lovitură pentru un club cu pretenţii din Superliga! A primit interdicţie la transferuri
"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen

'U' Cluj are victorii pe linie în Liga 2, dar Erik Lincar nu e mulţumit. "Am suferit din primul minut" VIDEO

U Cluj Publicat de Andrei Ionascu pe 13 aug 2021

'U' Cluj are trei victorii din trei meciuri în Liga 2, după 1-0 cu Unirea Constanţa, în direct pe Look Sport. Antrenorul 'şepcilor roşii', Erik Lincar, şi-a felicitat jucătorii, dar a precizat că nu este mulţumit de pregătirea fizică.

Victor Dican a marcat în minutul 54. Clujenii au avut probleme fizice în repriza a doua, iar echipa pregătită de către Ianis Zicu a ratat două ocazii mari pe final de meci.

'U' Cluj are maximum de puncte după trei runde şi n-a primit gol. Obiectivul clubului este promovarea în Liga 1.

"Astăzi am suferit, din punctul meu de vedere, chiar din primul minut. S-a văzut efortul mare pe care l-am făcut la Buzău. Am jucat după patru zile. Constanţa a avut cu siguranţă două zile în plus să pregătească meciul. Dar, până la urmă, îmi felicit jucătorii pentru determinare, pentru ambiţia cu care au jucat, deşi le-a fost foarte greu multora dintre ei. N-am reuşit să schimb prea mulţi în echipă, pentru că am considerat că trebuie să merg pe continuitate. Dar cele mai importante sunt cele trei puncte.

Constanţa, cu siguranţă, cu Ianis e o echipă bună, care va pune probleme pe viitor. E adevărat că s-au strâns mai târziu şi pe final chiar au avut două-trei oportunităţi bune de a marca, am avut şansă, dar consideră că, pe viitor, când vom avea şi noi mai multă prospeţime, echipele adverse nu se vor apropia aşa de des de poarta noastră.

Poate am fost puţini cei care am crezut în aceşti băieţi, dar zic eu că, până în momentul de faţă, au arătat caracter, au arătat determinare, au arătat spirit pentru această echipă şi aşa cred că am obţinut aceste puncte, Pot să-i felicit, pot să fiu mândru de ei, dar în acelaşi timp îmi doresc să lupte în continuare", a spus Erik Lincar.