VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!
VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească
VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi
VIDEO | Inter a cucerit titlul în Serie A, după un succes împotriva marii rivale VIDEO | Inter a cucerit titlul în Serie A, după un succes împotriva marii rivale

U. Cluj, învinsă cu 1-2 de FC Nurnberg, într-un meci amical

U Cluj Publicat pe 12 ian 2023

Universitatea Cluj a disputat, joi, un meci amical împărţit în două reprize de câte 30 de minute, cu FC Nurnberg, la final învingătoare ieşind echipa din Bundesliga 2, scor 2-1.

Tehnicianul Ioan Ovidiu Sabău a aliniat următorul prim 11 pentru amicalul cu Nurnberg: Gorcea (în poartă), Oancea, Nowak, Ilie, Horşia, Pires, Simion, Haită, Fulop, Bălan şi Hleihil.

Prima repriză de 30 de minute a adus un singur gol, Bălan fiind cel care a reuşit să puncteze în minutul 3, după o lovitură liberă executată de Haită. Bălan putea majora diferenţa într-o situaţie în care a rămas singur cu portarul, însă nu a trimis pe lângă poartă.

În partea a doua au prins minute şi jucătorii care au fost rezerve la început, respectiv Păun (în poartă), Trif, Filip, Gomes şi Tescan.

Germanii au reuşit să întoarcă rezultatul de pe tabelă. După ce au trecut 10 minute din a doua parte, Păun a degajat greşit o minge de care a profitat Shuranov, care a egalat pentru FC Nurnberg. Peste alte zece minute, Nurnberg a recuperat o minge la mijlocul terenului, iar după un atac rapid Schleimer a marcat pentru 1-2.

Universitatea Cluj va disputa, vineri, ultimul amical din Turcia contra formaţiei Schaffhausen, din eşalonul secund elveţian.