Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială
Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras
Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray
FCSB, cu lotul decimat în Danemarca. Numele importante menajate pentru meciul cu Silkeborg FCSB, cu lotul decimat în Danemarca. Numele importante menajate pentru meciul cu Silkeborg
Boxerii din Rusia şi din Belarus vor putea participa la competiţiile IBA Boxerii din Rusia şi din Belarus vor putea participa la competiţiile IBA
Costel Gâlcă a negociat cu o formaţie din Superliga. ”Nu ne-am înţeles la detaliile din contract” Costel Gâlcă a negociat cu o formaţie din Superliga. ”Nu ne-am înţeles la detaliile din contract”

U21 | România - Spania 1-4. Revenire nefastă pe banca tehnică pentru Emil Săndoi. Markovic a ieşit accidentat în prima repriză

Fotbal Publicat de Daian Cutu pe 23 sep 2022

Echipa naţională de tineret a României a pierdut amicalul de la Cluj, vineri, scor 1-4 cu echpa similară a Spaniei. A fost primul meci din al doilea mandat al lui Emil Săndoi la naţionala U21.

Pe Cluj Arena, Spania a deschis scorul în minutul 8, prin Abel Ruiz, şi şi-a majorat avantajul în minutul 16, când a înscris, din nou, Abel Ruiz. În minutul 35 atacantul român Jovan Markovic s-a accidentat şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit. Riquelme a ridicat scorul la 3-0 pentru iberici în minutul 80. România a redus din diferenţă prin Miculescu, în minutul 86. Rezultatul final a fost stabilit de Riquelme în minutul 90.

Echipele utilizate:

• ROMÂNIA U21: R. Popa - A. Dumitrescu (Coubiş 90), Drăguşin (A. Pitu 90), Racoviţan, Ţicu - Screciu, Lixandru (Miculescu 61) – Sefer (Grameni 61), L. Munteanu (Işfan 61), Petrila (Oct. Popescu 69) – Markovic (Birligea 35, Dican 90).
  •
  • SPANIA U21: Tenas - A. Martinez, Chust, Pacheco, A. Balde (Miranda 46) – Rodri (Baena 46), Nico González, Turrientes - S. Gomez, A. Ruiz, Bryan Gil (Riquelme 46).