VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6 VIDEO | CFR - Sepsi 2-1. Cu doi oameni în plus, clujenii au dat lovitura în minutul 90+6
PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară PSG a devenit campioana Franţei pentru a 12-a oară
Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu Victorie uriaşă pentru Răzvan Lucescu în Grecia! PAOK Salonic mai speră la titlu
Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei Corona Braşov a câştigat al treilea meci al finalei Diviziei A la volei
”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi ”O să lupt până la sfârşit, până la ultima picătură de sânge, jur în faţa suporterilor”. Tony nu redresează situaţia la Iaşi
Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut Alibec, Drăguş şi Sorescu au înscris în Qatar, respectiv în Turcia, dar echipele lor au pierdut

Uhrin s-a decis: pleacă de la Dinamo! Cehul i-a criticat pe jucătorii şi pe şefii clubului şi ar urma să-şi oficializeze plecarea din Ştefan cel Mare

Dinamo Publicat pe 8 mar 2020

Adus după începerea campionatului în Ştefan cel Mare ca să o ducă pe Dinamo în play-off, Duşan Uhrin nu a reuşit acest lucru. Mai grav, prestaţiile de play-out, care au dus până acum la două înfrângeri din tot atâtea meciuri, au tulburat serios apele şi au făcut ca Dinamo să intre în hora luptei pentru evitarea retrogradării. Ultimul eşec, 0-1 cu Poli Iaşi, în această seară, a dinamitat clubul.

La finalul partidei, Duşan Uhrin a reacţionat virulent criticându-i pe jucători. Indirect, cehul a dat de înţeles că ar putea fi lucrat de o parte dintre jucători şi de anumite persoane din conducere. „Pentru mine e ceva periculos, pentru că le-am spus cum vom juca şi după 30 de minute a apărut la ştiri. E foarte rău pentru noi, pentru Dinamo. Nu ştiu dacă jucătorii au vorbit, dar cineva trebuie să fii spus, pentru că tot ce s-a scris era adevărat” a declarat Uhrin.

Surse din cadrul clubului au confirmat că situaţia este una extrem de tensionată. Deşi nu a spus-o în flash-interviul de după meci, cehul e decis să-şi prezinte demisia.