Ultima oră
Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon Djokovic şi Sinner, pe aceeaşi jumătate a tabloului de simplu masculin de la Wimbledon
Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român Raţiu, aproape de Premier League! Un club GIGANT a pus banii pe masa pentru internaţionalul român
Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club Shon Weissman, atacantul dorit de FCSB, semnează cu alt club
Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe Qatarul ar fi plătit pentru a avea suporteri la Cupa Mondială. Sumele sunt uriaşe
Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale Preşedintele Daniel Noboa declară zi liberă în Ecuador după ce echipa naţională s-a calificat în 16-imile Cupei Mondiale
Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid Jose Mourinho a luat decizia în cazul lui Rodrygo! Ce se întâmplă cu starul lui Real Madrid

Ultimă oră! Anunţ făcut de CSM Bucureşti! Jucătoarea a semnat pe două sezoane

Handbal Publicat pe 19 dec 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38126/21429858/1/minge-2022.jpg

Coordonatoarea Andreea Rotaru şi-a prelungit contractul cu CSM Bucureşti pentru încă două sezoane, a anunţat clubul bucureştean.

Andreea Rotaru, 29 de ani, s-a apucat de handbal la CSŞ Dinamo şi a mai fost legitimată la Corona Braşov (2010-2017), SCM Craiova (2017-2018), SCM Rm. Vâlcea (2018-2019) şi Gloria Buzău (2019-2022).

În 2022 a semnat cu CSM Bucureşti, iar evoluţiile sale au convins conducerea echipei şi va evolua pentru ”tigroaice” încă două sezoane.

Rotaru a evoluat pentru Naţionalele de junioare, tineret şi senioare ale României şi este vicecampioană mondială universitară în 2016, an în care a jucat şi semifinalele EHF Cup, competiţie pe care a câştigat-o apoi în 2018.

Având în palmares şi titlul de campioană în Liga Florilor, Cupa României şi Supecupa României, ea speră la rezultate cât mai bune şi în EHF Champions League.

“Sunt foarte fericită că pot continua alături de CSM Bucureşti. Mă simt foarte bine aici şi sper că ne vom îndeplini toate obiectivele. Hai CSM!”, a declarat Andreea în momentul semnării.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Handbal

Ultimele articole Toate articolele