Farul Constanţa a învins duminică seara pe FCSB cu 3-2, după un meci în care gazdele au revenit de la 0-2, şi echipa lui Gheorghe Hagi este noua campioană a României. Cu o etapă înainte de finalul play-off-ului, Farul are 50 de puncte, în timp ce FCSB, locul doi, are 46.
O mare de oameni a sărbătorit, luni seară, în Piaţa Ovidiu din Constanţa, alături de echipa Farul, câştigarea trofeului Superligii. Spectacolul prezentării trofeului de către jucători fanilor constănţeni s-a încheiat cu un foc de artificii.
Citește și
După ce a celebrat titlul, Gică Hagi s-a întors din nou la muncă. ”Regele” recunoaşte că este dipus să plece la un club cu pretenţii din Europa. Antrenorul de la Farul a declarat că obiectivul său este să ajungă la o echipa din fotbalul mare.
”Eu sunt un brand internaţional. De ce nu?”
”Dacă vine o ofertă foarte tentantă şi foarte bună şi la un nivel care mă face să aspir să câştig în Europa sau în lume, de ce nu? Aspir la ce-i mai bine, la ce-i mai mult. Aşa e logica în toate.
Eu mă gândesc să fiu undeva unde să câştig, să devin internaţional. Pentru că eu sunt un brand internaţional, şi atunci e logic să mă gândesc la cele mai mari lucruri la care probabil unii, nici nu vă gândiţi să le accesaţi.
Dar eu, din fericire pentru mine, m-am dus la nivelul foarte înalt. Am venit înapoi, la nivelul de unde am plecat, dar cu gândul de a ajunge iar acolo sus. Să ajung să câştig, să ajung pe scenele cele mai înalte”, a spus Gică Hagi pentru ŞtirileProTV.