FCSB este în mare formă în acest sezon. Echipa lui Gigi Becali este pe primul loc în clasament şi are un avans de 10 puncte faţă de echipa de pe locul secund
Voluntari se întâlneşte cu FCSB, joi, de la 21:00. Partida va fi în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.
Citește și
Mai mult decât atât, toate fazele spectaculoase din meci vor putea fi umărite pe site-ul Primasport.ro, unde partida va putea fi urmărită în format video-text.
Elias Charalambous a reuşit să reziste la FCSB, club unde Gigi Becali are putere de decizie chiar şi peste antrenor. Patronul a recunoscut că execută schimbări în timpul meciurilor şi chiar alcătuieşte formula de start.
Chiar dacă se pare că lucrurile funcţionază la FCSB cu Charalambous, Adrian Neaga vede un alt principal la echipă. El consideră că Mihai Pintilii este potrivit, după ce a lucrat în trecut ca secund cu mai mulţi tehnicieni la echipa lui Becali.
”Are experienţa în spate!”
”(n.r. - Îl vezi pe Pintilii principal pe viitor?) Da, îl văd şi chiar cred că are abilităţi de a ajunge un antrenor bun. E la început de drum, are experienţa fotbalistică în spate, a fost antrenat de atâţia antrenori, cred că a acumulat experienţă şi el şi chiar îl văd un antrenor bun pe viitor”, a spus Adrian Neaga, într-un interviu pentru PRO TV.