VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

Un fost fotbalist a dezvăluit cel mai greu moment al carierei! "Domnul Becali a zis după meci că a intrat Satana în mine"

Fotbal Romania Publicat de Tudor Moisa pe 22 feb 2024

Răzvan Stanca a fost unul din portarii importanţi ai Superligii, în urmă cu 10-20 de ani.

Înainte de a se retrage, Stanca a apărat buturile echipelor Sportul Studenţesc, Farul Constanţa, Dacia Mioveni, Pandurii Târgu Jiu, Universitatea Craiova şi FCSB. De asemenea, acesta a avut şi o selecţie la naţionala României, în 2008, într-un amical cu Rusia.

Răzvan Stanca, care acum este antrenor cu portarii la naţionala U21 a României, a rememorat cel mai greu moment al carierei. Se întâmpla pe 27 august 2012, într-o partidă pierdută de FCSB, scor 3-1, cu FC Vaslui. Fostul portar a fost vinovat la două din cele trei goluri ale formaţiei moldovene, iar Gigi Becali declarase după meci că a intrat Satana în Răzvan Stanca.

”Meciul cu Vaslui, când eram la Steaua (n.r. FCSB). Domnul Becali a zis după meci că a intrat Satana în mine ...

Sunt responsabil la două dintre cele trei goluri ale vasluienilor. Îmi stă pe cap acea înfrângere. Asta e faza de la golul egalizator (n.r. - arată spre monitor).

Am vorbit cu domnul Porumboiu anul trecut şi chiar şi dânsul a recunoscut că a fost fault în atac, dar arbitrul nu a fluierat. Cu Antal am fost coleg la Pandurii şi chiar şi el mi-a recunoscut că a fost fault. Nu l-a interesat mingea, a vrut să mă încurce”. a declarat Răzvan Stanca, pentru GSP.

FC Vaslui s-a impus în acea partidă, scor 3-1. Pentru bucureşteni a înscris Chiricheş, în minutul 51, iar pentru moldoveni au punctat Celeban, minutul 58, Sânmărtean, minutul 83 şi Marius Niculae, minutul 88. Titular, în acel duel, la FC Vaslui a fost şi Elias Charalambous, actualul antrenor de la FCSB.