”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

”Un meci chiar modest, nu au fost realizări foarte multe”. Cu lotul decimat de absenţe, Toni Petrea obţine un rezultat pozitiv

Chindia Târgoviște Publicat de Daian Cutu pe 28 feb 2023

Chindia Târgovişte a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, meciul disputat în compania formaţiei FCU Craiova 1948, într-o partidă contând pentru etapa a 28-a a Superligii.

Pentru Chindia este un rezultat pozitiv, în contextul în care au lipsit mai mulţi jucători de bază. Toni Petrea s-a declarat mulţumit de rezultat, însă nu îşi explică de ce arbitrul a acordat atât de multe cartonaşe galbene.

Centralul Cătălin Popa a acordat 3 avertismente pentru gazde şi 4 pentru FCU.

"A fost un meci de luptă, se întâmplă să intri mai tare, să faci un fault peste limita regulamentului, deşi nu cred c-a fost chiar aşa.

Uneori se face şi exces de zel, trebuie lăsat jocul mai liber, că e un sport de contact.

Un meci chiar modest, nu au fost realizări foarte multe, dar se poate şi aşa, nu poţi juca mereu bine”