VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

”Un meci în care cred că era echitabil un egal”. Pelici rămâne fără victorie în acest sezon din Superliga

CS Mioveni Publicat de Daian Cutu pe 19 aug 2022

FC Argeş a învins în deplasare, vineri, scor 1-0, formaţia CS Mioveni, în primul meci al etapei a şasea din Superligă.

Oaspeţii au înscris în minutul 55, după o fază lucrată pe traseul Işfan – Njike şi finalizată, din careu, de Garita.

În minutul 82 Garita a înscris, dar golul a fost anulat de sistemul VAR, după aproape opt minute în care arbitrul din camera VAR a analizat faza.

Situaţia este dificilă la Mioveni. Formaţia lui Alexandru Pelici are un singur punct în primele şase etape, iar tehnicianul a vorbit despre o eventuală demitere a sa.

”Un meci în care cred că era echitabil un egal. Contează ce s-a întâmplat. Am făcut o greşeală şi am fost taxaţi. Suntem tot acolo, ne propunem mult şi realizăm puţin.

Sunt o grămamdă de lucruri care au dus la ceea ce s-a întâmplat astăzi. Întrebarea este cea vom face în continuare. Aşa nu mai merge.

Ne aşteptăm de la toţi să dea un randament mai bun. Facem greşeli care ne costă puncte. A fost o fază simplă în prima repriză, trebuia oprit jocul la Işfan. Vom vedea săptămâna viitoare. Sperăm să mai vină jucători şi să îi integrăm. Cu VAR nu ştiu dacă nu a fost gol pentru noi în prima repriză.

(n.r. dacă se teme că va fi demis) Tot timpul e presiune pe umerii noştri. Sunt liniştit. Dacă se consideră să se schimbe antrenorul, asta e viaţa noastră. Trebuie să luăm în calcul orice situaţie”
, a explicat Pelici, la flash-interviuri.