Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV Bogdan Lobonţ nu ar fi antrenorul Rapidului | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj, astăzi, de la ora 21:45, în direct la Prima Sport 1! Duel tare în lupta pentru cupele europene
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă VIDEO | Hermannstadt - Petrolul, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în Superligă
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Meci tare în play-out
”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia

Un nou moment incredibil oferit de Jose Mourinho. ”Atât vreau să spun"

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 1 nov 2021

AS Roma a pierdut acasă derby-ul cu AC Milan, scor 1-2. Duelul a fost transmis în direct pe Look Sport şi PrimaPlay.ro.

Zlatan Ibrahimovic a deschis scorul în minutul 26, cu o torpilă aproape de firul ierbii, din lovitură liberă. Golul 2 a venit în minutul 57, după ce Kessie a transformat o lovitură de la punctul cu var.

Rossonerii au rămas în 10 după ce Theo Hernandez a văzut al doilea galben, în minutul 66. Românul Ciprian Tătăruşanu a avut o prestaţie excelentă şi a fost învins abia în minutul 90+3, de către Stephan El Shaarawy.

Eşecul nu i-a picat bine lui Jose Mourinho, care la conferinţa de presă de după meci nu a vrut să răspundă întrebărilor jurnaliştilor şi a vorbit doar despre faptul că milanezii au meritat victoria şi că avea pretenţii mai mari de la fanii echipei sale.

"Felicitări celor de la Milan. Nu vreau să mai adaug nimic, pentru că aş risca să nu mai fiu pe tuşă săptămâna viitoare. Sunt nervos din cauza lipsei de respect arătată fanilor Romei.

Nu am jucat bine, dar totul a rămas pe teren. Am dat dovadă de respect prin asta, dar alţii n-au făcut-o, iar asta mă enervează. Atât vreau să spun"
, a declarat tehnicianul portughez, la finalul partidei.

Jose Mourinho a suferit un eşec istoric în ultima etapă din Europa League, 6-1 cu norvegienii de la Bodo Glimt.

AC Milan rămâne fără înfrângere, în fruntea clasamentului alături de Napoli. Ambele formaţii au 31 de puncte.

AS Roma se află pe 4, cu 19 puncte adunate în acest sezon.