Ultima oră
Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea” Zverev după ce a câştigat French Open. ”Am trăit cele mai frumoase momente din viaţa mea pe acest teren. Dar şi cel mai greu moment din viaţa mea”
Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA Ziua nunţilor în fotbalul românesc! Trei internaţionali au spus DA
Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit” Gestul emoţionant făcut de Christian Eriksen la spital, la scurt timp după ce a trecut printr-o nouă cumpănă. ”M-a rugat să transmit”
Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2 Fostul internaţional de tineret Mihai Velisar a semnat cu un club cu pretenţii din Liga 2
Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen Brian Riemer, selecţionerul Danemarcei, despre momentele delicate prin care trece din nou Christian Eriksen
Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator Ede Molnar a câştigat medalia de bronz pentru România la Campionatul European de MTB Eliminator

Una din cele mai vechi echipe din Liga 3 şi-a anunţat retragerea. ”Activitatea clubului va continua cu grupele de copii şi juniori”

Fotbal Romania Publicat de Daian Cutu pe 9 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Încă un club din Liga 3 a capitulat! Şomuz Fălticeni nu se înscrie în sezonul viitor.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/40167/22092630/1/somuz.jpg

 

Cei de la Şomuz au anunţat prin intermediul unui comunicat că s-a decis retragerea din Liga 3, eşalon unde au jucat în ultimii 7 ani.

Trupa din Fălticeni va continua să existe la nivel de copii şi juniori, obiectivul este formarea de jucători de pe plan local.

”Conducerea clubului, împreună cu autorităţile locale, a decis retragerea echipei de fotbal din Campionatul Ligii a III-a.
Pe termen scurt, activitatea clubului va continua cu grupele de copii şi juniori, care vor fi înscrise în competiţiile organizate de AJF Suceava.
Pe termen mediu, ne propunem să revenim în Campionatele Naţionale organizate de FRF cu echipe formate în cadrul clubului.
Pe termen lung, obiectivul nostru este accederea în eşaloanele superioare ale fotbalului românesc, la nivel de seniori, cu jucători formaţi în Fălticeni şi în zona Fălticeniului.
Primăria şi Consiliul Local Fălticeni vor continua să sprijine activitatea clubului, având ca principali beneficiari copiii din municipiu şi din localităţile apropiate.
Clubul ACS Şomuz Fălticeni va asigura gratuit: echipamente sportive; acces la baza sportivă; participarea în campionate; pregătire cu antrenori licenţiaţi.
Mulţumim domnului primar Cătălin Coman, pentru sprijinul constant acordat clubului în toate sezoanele de Liga a III-a. Avem încredere că va fi alături de juniorii clubului şi în perioada următoare.
De asemenea, le mulţumim tuturor sponsorilor şi partenerilor care au fost alături de noi şi sperăm să rămână implicaţi în continuare în noul proiect de dezvoltare a fotbalului local”, e comunicatul celor de la Şomuz.

Sezonul viitor din Liga 3 va avea 8 serii şi 96 de echipe la start.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Fotbal Romania

Ultimele articole Toate articolele