NEWS ALERT | Cu cine ne mai prezentăm la EURO? Încă un "tricolor" s-a accidentat NEWS ALERT | Cu cine ne mai prezentăm la EURO? Încă un "tricolor" s-a accidentat
LIVE VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 0-1, în direct la Prima Sport 1! Deschidere rapidă de scor LIVE VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 0-1, în direct la Prima Sport 1! Deschidere rapidă de scor
A fost numit arbitrul duelului dintre Real Madrid şi Bayern A fost numit arbitrul duelului dintre Real Madrid şi Bayern
Mihai Stoica a remarcat un jucător de la CFR Cluj! ”Stă bine de tot la cifre” Mihai Stoica a remarcat un jucător de la CFR Cluj! ”Stă bine de tot la cifre”
Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene" Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene"
Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025

United a dat din nou lovitura la Paris, Barcelona s-a distrat cu Ferencvaros, Lucescu a pierdut cu Pirlo. VIDEO | Toate golurile din prima zi a fazei grupelor UCL 2020/2021

Champions League Publicat pe 20 oct 2020

• Prima zi a fazei grupelor Ligii Campionilor 2020/2021 a adus spectacolul aşteptat pe canalele Look! În timp ce United a câştigat în minutul 87 derby-ul cu PSG, 2-1, Barcelona s-a distrat cu Ferencvaros, 5-1, iar Lazio a învins-o surprinzător de clar pe Dortmund, 3-1.
  • De la ora 19:55, Dinamo Kiev şi Mircea Lucescu au avut puţine şanse cu Juventus, care a câştigat clar în Ucraina, scor 2-0.

Grupa G:

Dinamo Kiev - Juventus 0-2 (Morata 46, 84) - CRONICA MECIULUI

• Dinamo: Bushchan - Kedziora, Zabarnyi, Mykolenko, Karavaev (Popov 70) - Buyalskyi (Garmash 89), Sydorchuk, Shaparenko - Tsyhankov (Verbic 71), de Pena (G. Rodrigues 60) , Supriaha
  • Juventus: Szczesny - Danilo, Bonucci, Chiellini (Demiral 19) - Chiesa, Betancur (Arthur Melo 79), Rabiot, Cuadrado - Ramsey (Bernadeschi 79) - Morata, Kulusevski (Dybala 56)

Minutul 84: GOL JUVENTUS! Cuadrado centrează perfect, Morata apare la timp şi marchează cu capul.

Minutul 46: GOL JUVENTUS! Chiesa şi Ramsey combină frumos, Bushchan respinge în faţă şutul lui Kulusevski, iar Morata păcăleşte linia ofsaidului şi înscrie din trei metri.

Minutul 13: Bushchan respinge greşit centrarea din cornerul rezultat, mingea cade pe capul lui Chiellini, dar fundaşul lui Juve nu are timp să o redirecţioneze corect, spre spaţiul porţii lăsat liber de goalkeeper.

Minutul 12: Chiesa trece în viteză pe lângă Kedziora, trage la colţul lung, cu stângul, dar Bushchan întinde mâna şi respinge.

Barcelona - Ferencvaros 5-1 (Messi pen. 27, Fati 42, Coutinho 52, Pedri 83, Dembele 89 / Khalatin pen. 69), live pe Look Sport

• Barcelona: Neto - Roberto,   Pique, Lenglet, Dest - Pjanic, de Jong - Trincao, Coutinho, Fati - Messi
  • Ferencvaros: Dibusz - Botka, Blazic, Kovacevic, Civic - Laidouni, Kharatin, Siger - Zubkov, Nguen, Isael

Minutul 89: GOL BARCELONA! Messi ajunge în poziţie bună, scoate mingea la Dembele, iar francezul îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 83: GOL BARCELONA! Dembele creează o fază superbă, întoarce mingea pentru Pedri, iar puştiul de 17 ani înscrie cu dreptul, deşi Dibusz atinge mingea.

Minutul 69: GOL FERENCVAROS! Pique îl faultează pe Nguen din postura de ultim apărător, face penalty şi e eliminat. Kharatin îl bate pe Neto şi intră în cartea de istorie a fotbalului maghiar.

Minutul 52: GOL BARCELONA! Messi pasează la Fati, puştiul redirecţionează spre Coutinho, cu călcâiul, iar brazilianul marchează la colţul scurt, ajutat de o deviere.

Minutul 42: GOL BARCELONA! Lansat excelent de Frankie de Jong, Fati înscrie elegant.

Minutul 27: GOL BARCELONA! Messi intră vijelios în careu, primeşte penalty, apoi transformă chiar dacă Dibusz ghiceşte scorul.

Minutul 10: Nguen marchează superb, sub bară, dar reuşita sa e anulată pentru că plecase din poziţie de ofsaid.

Grupa F:

Zenit Sankt Petersburg - Club Brugge 1-2 (Harvath aut. 74 / Dennis 63, De Ketelaere 90+3), live pe Look Sport2

• Zenit: Kerzhakov - Karavaev, Lovren, Rakitsky, Krugovoy - Kuzyayev (Wendel 72), Barrios, Ozdoev (Erokhin 88), Driussi (Mostovoy 72) - Azmoun, Dzyuba
  • Club Brugge: Horvath - Lourenco, Mechele, Ricca, Sobol - Vormer, Vanaken, Rits - Diatta (Lang 77), Dennis (Badji 82), de Ketelaere

Minutul 90+3: GOL CLUB BRUGGE! De Ketelaere apare perfect la pasa în faţa porţii a lui Vormer şi aduce victoria echipei sale!

Minutul 74: GOL ZENIT! Lovren şutează violent de la 35 de metri, mingea loveşte bara, apoi spatele lui Harvath şi intră în poartă!

Minutul 63: GOL CLUB BRUGGE! Dennis înscrie din apropiere, după o fază complicată în careul gazdelor.

Lazio Roma - Borussia Dortmund 3-1 (Immobile 6, Luiz Felipe 23, Akpa Akpro 76 / Haaland 71), live pe Look Sport2

• Lazio: Strakosha - Gabarron, Luiz Felipe, Acerbi - Marusic, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Fares - Immobile, Correa
  • Dortmund: Hitz - Pisczek, Hummels, Delaney - Meunier, Bellingham (Reyna 46), Witsel, Guerreiro - Sancho, Haaland, Reus

Minutul 76: GOL LAZIO! Immobile se demarcă excelent, pasează în spate, iar Akpa Akpro înscrie.

Minutul 71: GOL DORTMUND! Găsit perfect în centrul careului de centrarea lui Reyna, Haaland şutează violent şi reduce diferenţa.

Minutul 23: GOL LAZIO! Luiz Felipe apare perfect la un corner al lui Luis Alberto!

Minutul 6: GOL IMMOBILE! Meunier pierde mingea în preajma propriului careu, Correa pasează la Immobile, iar Gheata de Aur de anul trecut marchează în poarta fostei echipe.

Grupa E:

Chelsea - Sevilla 0-0, live pe Look Sport3

• Chelsea: Mendy - James, Silva, Zouma, Chilwell - Kante, Jorginho - Pulisic, Havertz, Mount - Werner
  • Sevilla: Bono - Jesus Navas, Gomez (Jordan 83), Diego Carlos, Acuna - Rakitic, Fernando, Gudelj - Suso, de Jong, Ocampos

Rennes - Krasnodar 1-1 (Guirassy pen. 56 / Ramirez 58), live pe looksport.ro/ppv1

• Rennes: Gomis - Traore, Da Silva, Aguerd, Dalbert - Bourigeaud, Nzonzi, Camavinga - del Castillo, Guirassy, Terrier
  • Krasnodar: Safronov - Petrov, Pantaleao, Sorokin, Chermov - Olsson, Vilhena, Utkin - Smolnnikov, Berg, Ramirez

Minutul 58: GOL KRANSONDAR! Ruşii egalează imediat, printr-un şut violent al lui Ramirez.

Minutul 56: GOL RENNES! Guirassy deschide scorul din penalty, deşi Safronov atinge mingea.

Grupa H:

Paris Saint-Germain - Manchester United 1-2 (Martial aut. 55 / B. Fernandes pen. 23, Rashford 87), live pe Look Sport+ şi Look 4K

• PSG: Navas - Florenzi, Diallo, Kimpembe, Kurzawa - Herrera, Pereira, Gueye - Di Maria, Neymar, Mbappe
  • Man. United: De Gea - Wan-Bissaka, Tuanzebe, Lindelof, Shaw - Fred, McTominay - Rashford, Fernandes, Alex Telles - Martial

Minutul 87: GOL UNITED! Englezii dau din nou lovitura în capitala Franţei, tot prin Rashford, cel care a eliminat PSG acum două sezoane. De data aceasta nu mai marchează din penalty, ci cu un şut foarte frumos!

Minutul 55: GOL PSG! Neymar bate cornerul de pe stânga, iar Martial loveşte mingea greşit şi o trimite în propria poartă.

Minutul 23: GOL UNITED! Oaspeţii primesc penalty, Fernandes ratează, dar VAR decide repetarea, pentru că Navas nu avea niciun picior pe linie. A doua oară portughezul nu mai ratează.

RB Leipzig - Istanbul Başakşehir 2-0 (Angelino 16, 20), live pe looksport.ro/ppv2

• RB Leipzig: Gulacsi - Orban, Upamecano, Halstenberg - Mukiele, Nkunku, Kampl, Angelino - Olmo, Poulsen, Forsberg (Chan 46)
  • Başakşehir: Gunnok - Caicara (Ozcan 30), Skrtel, Epureanu, Bolingoli - Rafael, Topal, Kahveci - Visca, Crivelli, Turuc
Minutul 20: GOL LEIPZIG! Angelino face 2-0 pe contraatac!

Minutul 16: GOL LEIPZIG! Angelino se infiltrează în spatele apărării adverse, preia, apoi şutează cu stângul la colţul scurt şi deschide scorul!