Ultima oră
LIVE TEXT | Ecuador – Germania 2-1. Plata îi aduce pe sud-americani în avantaj! LIVE TEXT | Ecuador – Germania 2-1. Plata îi aduce pe sud-americani în avantaj!
LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Pepe face ”dubla” LIVE TEXT | Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Pepe face ”dubla”
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV
Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri” Patrik Schick şi-a anunţat retragerea de la naţională. ”În fotbalul ceh trebuie să se schimbe multe lucruri”

UTA a dat afară trei fotbalişti în ultima zi a anului! Plecările, la cerinţa lui Laszlo Balint

UTA Arad Publicat pe 31 dec 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20530939/1/balintuta.jpg

UTA Arad a început curăţenia de iarnă şi deja a renunţat la trei jucători dintr-un foc, în ultima zi din 2021. Laszlo Balint a decis că nu mai are nevoie de Florin Ilie (29 de ani, fundaş central), Sorin Bustea (27 de ani, fundaş stânga) şi Marius Tomozei (31 de ani, fundaş dreapta).

Toţi au jucat destul de puţin în acest sezon, în două, şase, respectiv patru meciuri, de la startul campionatului de Casa Liga 1. De la anul, arădenii vor face şi primele anunţuri în privinţa venirilor, pentru că Balint vrea calificarea în play-off.

Conducerea clubului UTA a ajuns, pe cale amiabilă, la acorduri de despărţire cu jucătorii Sorin Bustea, Florin Ilie şi Marius Tomozei. Cei trei au jucat un rol important în istoria recentă a Bătrânei noastre Doamne, contribuind din plin la revenirea echipei pe prima scenă a fotbalului românesc după mai bine de un deceniu.  Le mulţumim pentru tot ce au făcut pentru UTA şi le urăm mult succes în etapele viitoare ale carierelor!”, a fost mesajul clubului, pe site-ul oficial.

Pleacă şi Miculescu?

Trei formaţii din Italia au pus ochii pe David Miculescu, mijlocaşul dreapta al UTA-ei în vârstă de 20 de ani, care a marcat de şase ori pentru ”Bătrâna Doamnă” în 20 de apariţii, în Casa Liga 1.

Sassuolo (locul 13 din Serie A), Venezia (locul 16 din Serie A) şi Lecce (locul 4 din Serie B) îl monitorizează pe Miculescu, conform Sport Arad. Cele trei echipe au văzut un potenţial în decarul arădenilor, însă nu sunt sigure că acesta ar putea momentan să se integreze la un nivel superior primului eşalon românesc, motiv pentru care continuă să tatoneze terenul, conform Digi Sport.

Impresarul lui Miculescu este Cătălin Sărmăşan, un agent cu relaţii în Italia. De altfel, Sărmăşan a intermediat transferul lui Cătălin Vulturar la Lecce pentru 300.000 de euro, ceea ce ar avantaja realizarea unei mutări şi pentru David Miculescu.

Gigi Becali a trimis o ofertă pentru achiziţionarea lui Miculescu la FCSB. Conducerea arădeană nu concepe să îşi cedeze cel mai bun jucător pentru mai puţin de un milion de euro, în timp ce propunerea latifundiarului acoperea doar jumătate din sumă.

700.000 de euro este cota de piaţă a lui David Miculescu, potrivit Transfermarkt. 

 

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele