Ultima oră
”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid ”E imposibil să nu încerce”. Cristi Săpunaru, optimist cu privire la noul sezon al celor de la Rapid
Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia Incredibil, dar adevărat! Unul dintre cei mai mari fani CFR Cluj este născut în Columbia
Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara Radu Benea şi Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul

Meciul demonstrativ dintre Floyd Mayweather şi grecul Zambiadis a fost anulat. Care este motivul
Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin Jucătorul care s-a înţeles cu Tottenham! Cine va fi noul coleg al lui Radu Drăguşin
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele
Cele patru românce de pe tabloul principal de la Wimbledon şi-au aflat adversarele

UTA a fost aproape să aducă un fost jucător de la CFR Cluj. Dar totul a picat din cauza Covidului

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 20 ian 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19916003/1/bruno.jpg

UTA Arad a foarte aproape de a-l readuce în Casa Liga 1 pe Vitor Bruno (31 de ani). Aducerea portughezului a picat în ultimul moment, din cauză că acesta s-a infectat cu Covid.

Bruno poate evolua atât ca fundal lateral cât şi mijlocaş lateral. El are un CV interesant, fiind format de FC Porto, club la care şi-a petrecut întreg junioratul. Au urmat transferuri la mai multe echipe lusitane, iar singura experienţă în afara ţării a fost la CFR Cluj, în perioada 2015-2016. Pentru ardeleni a bifat 29 de partide şi a marcat de două ori.

Vitor Bruno este legitimat în prezent la Vilafranquense, o formaţie din a doua ligă a Portugaliei.

„Din păcate, a ieşit pozitiv la COVID şi am fost nevoiţi să oprim transferul. Era vorba despre Vítor Bruno, care a mai jucat în România la CFR Cluj, un fundaş stânga cu multă experienţă cu o grămadă de meciuri în prima ligă portugheză. Acum venea din liga a doua a ţării sale natale şi sunt sigur că ne-ar fi ajutat la ce calităţi are.

Asta e situaţia, acest virus ne influenţează inclusiv campania de transferuri, dar nu renunţăm. Mai vrem să aducem un fundaş lateral, purtăm negocieri în acest sens, sper ca în maxim o săptămână-două să ne putem baza pe el”,
a declarat Laszlo Balint, antrenorul celor de la UTA, pentru ProSport.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele