Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

UTA a pus gând rău celor de la Dinamo. ”Dacă mai pierd unul sau două meciuri, nu ştiu dacă mai pot scoate echipa de acolo”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20128391/1/uta.jpg

Dinamo Bucureşti şi UTA Arad se înfruntă în această seară, de la ora 21:30, în direct pe Look Sport+, în etapa a doua din play-out-ul Ligii 1. 'Câinii roşii' sunt afectaţi de grijile retrogradării mai mult decât de situaţia financiară a clubului. În schimb, arădenii vin în 'Groapă' cu un moral bun, reuşind să câştige două dintre ultimele trei meciuri.

Dinamo n-a mai câştigat în Liga 1 din 31 ianuarie, când învingea chiar UTA, la Arad, cu 1-0. Alexandru Albu, unul din cei mai importanţi jucători ai echipei pregătite de Laszlo Balint a declarat că ”alb-roşii” sunt o formaţie în derivă şi că retrogradarea nu ar fi o surpriză.

„Au retrogradat cluburi mai mari şi nu s-a mai plâns nimeni. De ce să fie o tragedie? Dacă acolo s-a ajuns? Asta e situaţia, nimeni nu poate spune nimic. Ştiţi ce s-a întâmplat în club! Pe noi n-ar trebui să ne intereseze doar de noi. Tot se vorbeşte, nu e bine să te bagi în ograda altuia. Dacă mai pierd unul sau două meciuri, nu ştiu dacă mai pot scoate echipa de acolo. Se vor afunda de tot. Să sperăm că vor pierde prima dată azi. De asta am venit aici! La victorie”, a spus Albu, despre meciul de marţi seara, conform GSP.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele