Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

UTA Arad a transferat un fotbalist, dar nu i-a făcut prezentare oficială

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21469976/1/fcsb-uta-arad-superliga-superbet-22-01-2024-5.jpg

Al treilea transfer al iernii la UTA Arad este unul surprinzător. Mircea Rednic îl are la dispoziţie pe Caua Santos (20 de ani).

Brazilianul a fost transferat de la Schalchen, un club din eşaloanele inferioare ale Austriei. Acesta nu a fost prezentat şi a recurs la un lucru atipic: şi-a postat pe pagina proprie oficializarea acordului cu arădenii.

Sunt fericit să anunţ noua mea provocare şi noua mea casă, UTA Arad”, a scris brazilianul, în cadrul clipului de prezentare pe care l-a postat pe Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cauã santos (@cauasantoss.11)

 

Mircea Rednic cere transferuri, după eşecul clar cu FCSB

FCSB a câştigat clar pe teren propriu, scor 4-0, cu UTA Arad, în ultimul meci din etapa a 22-a a Superligii. Echipa bucureşteană s-a distanţat la 11 puncte de ocupanta locului secund în clasamentul Superligii.

Mircea Rednic nu s-a declarat impresionat de cei de la FCSB şi a punctat că problema echipei sale e lipsa de soluţii ofensive.

Tehnicianul a declarat că are nevoie de transferuri, pentru a nu se repeta situaţia de luni seara.

”Am început bine, am avut o bară. Ei au avut un corner. Avem probleme la fazele fixe. Repriza a doua am controlat meciul. Apoi a fost un penalty. Habar n-am dacă a fost sau nu a fost. S-a dat uşor. Am început bine şi am luat gol.

Ei au jucători cu calitate. În vestiar e normal că am fost supărat. E vorba de respect. Azi, Steaua (n.r. FCSB) nu a făcut un meci bun care să mă impresioneze. Au profitat de greşeli. Golul patru a fost o fază frumoasă. V-am zis că nu m-au impresionat, dar au un lot bun. S-a format un grup. Au arătat ca o echipă.

E clar că noi nu ne batem cu ei. Trebuia mai multă răutate, azi n-am avut. Am nevoie de jucători. Facem liste, dar nu se înaintează. Nu ştiu de ce. Noi suferim în atac şi n-am adus niciun jucător”
, a explicat Rednic.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele