Ultima oră
Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA Gabriela Ruse îşi continuă parcursul bun la Bad Homburg. A eliminat-o pe jucătoarea clasată pe locul 24 WTA
Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi” Jurnaliştii turci ştiu cum transferul lui Denis Drăguş poate deveni realitate: ”Există două modalităţi”
O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite O maşină a intrat în mulţimea de suporteri mexicani la Cabo San Lucas. Mai multe persoane au fost rănite
Fostul dinamovist este reticent cu privire la ultimul transfer al lui ”câinilor”. ”24 de meciuri sunt cam puţine” Fostul dinamovist este reticent cu privire la ultimul transfer al lui ”câinilor”. ”24 de meciuri sunt cam puţine”
Bomba verii! Andrei Ivan, revenire de senzaţie Bomba verii! Andrei Ivan, revenire de senzaţie
Dino Skorup s-a despărţit de Sepsi! Merge la o formaţie ce va juca în preliminariile Ligii Campionilor Dino Skorup s-a despărţit de Sepsi! Merge la o formaţie ce va juca în preliminariile Ligii Campionilor

UTA Arad cedează un jucător în Liga 2. ”Sunt foarte încrezător că el va face paşi către dezvoltare”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20992049/1/godwon.jpg

Joseph Godwin (19 ani) a fost cedat de UTA Arad la FC Buzău. Atacantul nu a reuşit să se impună în angrenajul lui Laszlo Balint.

Nigerianul a bifat doar două partide în tricoul arădenilor şi a cumulat 32 de minute. Balint speră ca transferul în eşalonul secund să fie un pas înainte pentru cariera sa.

Lui Godwin nu îi va simplu la Buzău, acolo unde se va lupta pentru un loc de titular cu mai experimentaţii Alexandru Boiciuc şi Valentin Alexandru.

”A apărut o ofertă de împrumut de la Gloria Buzău, iar, din punctul meu de vedere, pentru el este oportun să meargă şi să confirme şi la nivel oficial. Va juca într-o echipă foarte bună, care îşi propune accederea în play-off-ul Ligii 2, o echipă cu un antrenor bun, ce are în componenţă jucători cu experienţa Ligii 1. Eu cred că aceste 4 luni pe care el le va petrece la Buzău o să-l ajute să se dezvolte.

Chiar astăzi dimineaţă (n.r. – vineri) am avut o discuţie cu el, sunt foarte încrezător că el va face paşi către dezvoltare şi se va întoarce la UTA mult mai puternic şi cu mult mai multă experienţă în perspectiva sezonului următor”
, a declarat Balint despre situaţia lui Godwin.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele