Ultima oră
Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni Probleme pentru Daniel Pancu! Unul dintre jucătorii de bază ai echipei s-a operat şi va absenta două luni
Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei

Fără transferuri notabile, Dinamo e gata să renunţe la unul dintre golgheterii ei
Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga

Cel mai bine plătit jucător din România pleacă din Superliga
Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”

Neaşteptat! Titularul lui Real Madrid se retrage după Cupa Mondială: ”Trebuie să mă gândesc şi la corpul meu!”
Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China

Handbal feminin | România, victorie la scor contra Canadei în primul meci de la Campionatul Mondial U20 din China
Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?” Jose Mourinho a dezvăluit motivul pentru care s-a întors la Real Madrid: ”Ce m-a făcut să revin?”

UTA Arad iese din zona locurilor de baraj. ”Importanţa punctelor câştigate astăzi este uriaşă”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 1 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21083222/1/laszlo-balint-1.png

UTA a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Cluj, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Postolachi (23) şi Milosevic (26). În minutul 48, Gomes a marcat pentru Universitatea Cluj, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, după consultarea VAR.

Laszlo Balint a declarat că este o victorie uriaşă şi a ţinut să mulţumească fanilor, care au fost în număr mare pe stadion, deşi partida a început la prânz.

 

”Bineînţeles că au ieşit la suprafaţă câteva realizări individule, dar importanţa punctelor câştigate astăzi este uriaşă, dar şi efortul băieţilor împotriva unui adversar bun. O victorie uriaşă, fără gol primit şi cred că şi maniera în care am gestionat momentele de presiune ale adversarului a fost una eficientă.

Le-am spus că această victorie este una normală, pentru că arată că putem să jucăm fotbal bun şi fotbal eficient. Legat de contestatari, au fost, sunt şi probabil vor fi întotdeauna, dar ţin să le mulţumesc celor care în această perioadă ne-au transmis mesaje de încurajare şi de susţinere. S-a demonstrat că echipa asta este foarte iubită şi dedicăm aceste trei puncte celor care cred în noi”,
a declarat Balint, la finele partidei.

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele