Ultima oră
Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon

Novak Djokovic s-a retras de la un turneu demonstrativ, cu câteva zile înainte de Wimbledon
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
Cel mai bun marcator la FCSB-ului, la un pas să îl trădeze pe Becali! Jucător este este aproape să semneze contractul
FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1 FCSB pregăteşte al doilea transfer al verii: un stoper cu trecut în Serie A şi Ligue 1
„E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea” „E norocos că a ajuns acolo”! Victor Piţurcă, comentarii acide la adresa lui Darius Olaru după transferul în Belgia: „Nu mai merge cum se întâmpla aici… la fiecare atingere, mima şi cădea”
Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României

Csikszereda plăteşte rentă viageră lunară pentru o legendă a naţionalei României
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

UTA Arad va juca meciurile de acasă la Oradea pe durata lucrărilor de schimbare a gazonului la arena ”Francisc Neuman”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 22 sep 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21323831/1/neu.jpg

UTA Arad anunţă că echipa arădeană va disputa la Oradea meciurile de acasă din campionat şi Cupa României, pe perioada de timp necesară lucrărilor de schimbare a gazonului la Arena Francisc Neuman.

“Pe stadionul din Oradea nu s-a desfăşurat de foarte mult timp un meci de liga 1, nu există dotările VAR şi omologările necesare, dar beneficiem din toate punctele de vedere, de sprijinul total al Primăriei Oradea şi al cluburilor CSM şi FC Bihor, astfel încât la ora primului meci, toată logistica necesară să fie rezolvată”, a precizat UTA Arad.

Clubul a menţionat că a ales Oradea pentru suporteri, care, având în vedere distanţa acceptabilă, “pot şi vor fi cu siguranţă, alături de echipă, dar si pentru publicul din Bihor fiind buni cunoscatori ai fenomenului”.

“După ultimul joc pe care îl vom găzdui pe teren propriu în acest an, în compania echipei FC Voluntari, vom reveni cu toate detaliile vizând accesul la meciuriile disputate la Oradea, asigurând toţi abonaţii că vom căuta soluţii pentru ca disconfortul cauzat de această situaţie, să fie cel mai mic posibil”, a adăugat UTA Arad.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele