Ultima oră
Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV Mihai Stoica, reacţie acidă după ce Florin Tănase a decis să nu îşi prelungească contractul cu FCSB: „Îmi doresc jucători super motivaţi, să se gândească numai la fotbal” | VIDEO EXCLUSIV
Răzvan Lucescu acuză conducerea lui PAOK! Fostul antrenor al formaţiei din Salonic a decis să plece după ce oficialii clubului l-au trădat Răzvan Lucescu acuză conducerea lui PAOK! Fostul antrenor al formaţiei din Salonic a decis să plece după ce oficialii clubului l-au trădat
Gabriel Nedelea s-a despărţit de Steaua şi a semnat cu altă formaţie cu pretenţii din Liga 2 Gabriel Nedelea s-a despărţit de Steaua şi a semnat cu altă formaţie cu pretenţii din Liga 2
Cupa Mondială 2026 | Antrenamentul Portugaliei a fost întrerupt de furtună
Cupa Mondială 2026 | Antrenamentul Portugaliei a fost întrerupt de furtună
Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”

Diana Şucu, mesaj pentru Gigi Becali: ”Nu trec neobservate!”
Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin Rusia revine în competiţile internaţionale! După patru ani de la începutul invaziei asupra Ucrainei, FIFA a decis să ridice interdicţia ţării conduse de Vladimir Putin

UTA, prelungiri contractuale! Arădenii au anunţat noi acorduri cu Dragoş Balauru, Erico da Silva şi Alexandru Benga

UTA Arad Publicat pe 4 mai 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20695154/1/utafb.jpg

Portarul Dragoş Balauru şi fundaşii Erico da Silva şi Alexandru Benga au semnat prelungirea contractuală cu UTA Arad. Clubul a anunţat prelungirile angajamentelor cu aceştia, astfel că vor face parte din lotul ”Bătrânei Doamne” şi în stagiunea următoare.

Nimic nu s-a anunţat, însă, în privinţa antrenorului Ionuţ Badea. Rămâne de văzut dacă peste ceva timp, până la finalul întrecerii sau după terminarea ei, UTA va decide să continue cu ”principalul” şi în stagiunea următoare.

UTA a decis să-şi premieze jucătorii după înfrângerea suferită, duminică, în meciul cu FC U Craiova, considerând că rezultatul a fost viciat de arbitrul Sorin Costreie.

"În urma evenimentelor petrecute în etapa a şaptea a play-out-ului Ligii I, la meciul echipei noastre contra celor de la U Craiova 1948, conducerea UTA Arad a decis premierea jucătorilor conform Regulamentului de Ordine Interioară cu suma cuvenită pentru câştigarea unui punct.

Prin această decizie considerăm că înfrângerea a fost o viciere de rezultat şi, totodată, facem o invitaţie la moralitate şi integritate către arbitrul de centru Sorin Costreie. Susţinem cu toţii ideea unui fotbal mai bun, mai competent şi cu decizii în folosul lui şi nu împotriva lui", a precizat UTA, într-un comunicat.

Formaţia U Craiova 1948 a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a şaptea a play-out-ului Ligii 1 Casa Pariurilor.

În minutul 48, Juan Bauza (FC U Craiova) a scăpat pe partea stângă, portarul Dragoş Balauru (UTA) a ieşit să-l deposedeze, dar a fost călcat pe gleznă de jucătorul gazdelor.

Surprinzător, arbitrul Sorin Costreie a dictat fault împotriva oaspeţilor şi, în urma acelei lovituri libere, Kovacici a marcat golul victoriei.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele