Ultima oră
Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”

Anunţul momentului la FCSB: ”Se fac transferuri de milioane. Cine va face egal cu noi va trebui să se felicite”
Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”

Încă un transfer ratat de FCSB. Bochum l-a deturnat din drumul spre Superliga: ”Când e să se aleagă praful!”
Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga Transfer după transfer la Dinamo! Nuno Campos va avea sub comandă un jucător de la Braga
Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa” Adi Mutu, pe punctul de a prelua o echipă naţională: ”Şapte jucători în Anglia, cinci în Franţa”
Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum" Daniel Popa a dezvăluit cu cine negociază după plecarea de la Metaloglobus: "Dacă nu aveam această operaţie, probabil semnam până acum"
Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii” Julian Nagelsmann ”a răbufnit” după înfrângerea cu Ecuador: ”Încetaţi să vorbiţi prostii”

UTA regretă amânarea partidei cu Petrolul. ”Ne vom relua antrenamentele, trebuie să rămânem cumva conectaţi şi deja concentraţi pe următorul meci”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 3 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/19410154/1/petr.jpg

Meciul UTA - Petrolul, programat pe 4 iulie în direct pe canalele Look, a fost amânat! Decizia a fost anunţată pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal, frf.ro, şi a fost luată de departamentul de competiţii al forului condus de Răzvan Burleanu.

Petrolul are cinci jucători depistaţi pozitiv cu COVID-19! Din informaţiile apărute, meciul cu UTA Arad, de sâmbătă, a fost amânată şi va avea loc la o dată ulterioară. Din câte se pare, anunţurile au fost făcute azi, după un antrenament. Deplasarea către Arad trebuia să aibă loc miercuri, cu avionul, dar cursa a fost anulată.

Tehnicianul arădenilor a declarat:

 

„Ne pare rău că s-a întâmplat asta, nu e incomod doar pentru Petrolul, ci şi pentru noi şi tot fotbalul românesc. UTA era pregătită să joace, să înceapă acest şir de finale, iar acum ne aflăm în postura de a improviza din nou. E o situaţie neplăcută, nu ne pică deloc bine, dar nu putem controla aceste lucruri. Ne vom relua antrenamentele, trebuie să rămânem cumva conectaţi şi deja concentraţi pe următorul meci, cel de peste o săptămână, cu Turris Turnu Măgurele. Până una alta, le dorim sănătate celor de la Petrolul, sperăm să fie totul în regulă şi să ne întâlnim cât de curând pe gazon, acolo unde ne simţim cu toţii bine. Nu e plăcut să începi plat-off-ul cu o amânare, dar sănătatea are mereu prioritate”, a declarat Laszlo Balint, citat de Sport Arad.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele