Ultima oră
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A

UTA se mută din nou! Partida cu Oţelul se va juca pe o arenă modernă

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 7 nov 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21375555/1/afc-uta-arad-sc-dinamo-1948-bucuresti-superliga-superbet-06-11-2023-2.jpg

UTA Arad schimbă din nou locaţia pentru meciurile de pe teren propriu. Se înlocuieşte gazonul de pe ”Francis Neuman”, astfel trupa lui Mircea Rednic s-a mutat la Oradea.

Însă, partida cu Oţelul se va juca la Sibiu. O posibilă explicaţie pentru această mutare este legată de starea gazonului, dar şi de calitatea instalaţiei de nocturnă de pe arena ”Iuliu Bodola” din Oradea.

”Dorim să jucăm cât mai aproape de casă, apreciem deschiderea şi sprijinul acordat de gazdele noastre din judeţul vecin. Ne bucurăm că am putut să oferim orădenilor meciuri de primă ligă a României şi mai dorim să le oferim în continuare.  Din aceste motive, am solicitat organizatorului de competiţie ca doar următorul joc pe care îl vom juca din postura de gazdă să fie disputat în altă localitate decât Oradea.  

Singurul motiv pentru care am făcut această solicitare este protejarea suprafeţei de joc pe care s-au jucat multe partide într-o perioadă relativ scurtă, motiv pentru care au apărut şi unele probleme.

Astfel, UTA-Oţelul Galaţi din etapa a 16-a a Superligii se va juca la Sibiu, pe stadionul Municipal, dacă solicitarea noastră va fi avizată favorabil
”, e comunicatul arădenilor.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele