E gata! Cine va arbitra Universitatea Craiova - Rapid

Dennis Man, pe urmele lui Mutu! Colosul câştigător de Champions League a pus oferta pe masă: ”A fost coleg cu el şi va intermedia negocierile!”

NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid NEWS ALERT | Universitatea Craiova pierde un om de bază pentru derby-ul cu Rapid
Cerut cu insistenţă la Dinamo, Mircea Lucescu a bătut palma! Lovitură mare anunţată

ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune ULTIMĂ ORĂ | Partida Dinamo - Petrolul se va juca cu spectatori în tribune
Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi Tenis de masă: Bernadette Szocs s-a calificat în sferturi la WTT Champions Incheon 2024. Elisabeta Samara s-a oprit în optimi

Va fi demis Rednic daca nu învinge Clinceniul!? Conducerea lui Dinamo: „Victoria, nu concepem alt rezultat!”

Dinamo Publicat de Răzvan Cîrceag pe 3 dec 2021

Codaşele din Casa Liga 1 se înfruntă vineri, de la ora 20:30, în direct pe Look Sport+ şi Prima Play. Dinamo primeşte vizita Academicii Clinceni, într-o confruntare a suferinţei.

Dinamo e penultima şi nu a mai câştigat de aproape patru luni, ultimul succes a venit chiar contra celor din Clinceni, în meciul tur, scor 3-1.

În această situaţie teribil de grea pentru dinamovişti, Iuliu Mureşan - administratorul special al lui Dinamo – a comentat o posibilă demisie a lui Mircea Rednic, în cazul unui rezultat negativ.

„Nu se pune problema, are susţinerea noastră şi a suporterilor. Clar nu se pune problema. Când a venit, am acceptat să-i dăm timpul necesar pentru a forma o echipă mai puternică abia după transferurile şi pregătirea din iarnă. Sigur, şi el, şi jucătorii, dar şi noi ne dorim victoria în seara asta.

Diseară avem derby-ul suferinţei, nu îi pot spune altfel. Avem o situaţie proastă în clasament şi noi, şi ei. E un meci pe care trebuie să-l câştigăm, să obţinem o victorie după o pauză lungă. Nu concepem alt rezultat! Oricum e greu să ne îndeplinim obiectivul de a merge în Liga 1, astfel că şi un egal ar fi dezastruos pentru noi”, a spus Mureşan pentru GSP.