Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League Olympique Marseille îşi salvează sezonul cu accederea în penultimul act din Europa League
PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe PAOK şi Răzvan Lucescu părăsesc Conference League. Club Brugge s-a impus în ambele manşe
AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League AS Roma a câştigat duelul italian cu AC Milan din sferturile Europa League
A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO A pus punctul pe „i”! Marea problemă a formaţiei din Superliga. „Şi alţii sunt responsabili, că nu doar ei sunt pe teren” | EXCLUSIV VIDEO
VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin” VIDEO | Dorinel Munteanu e aproape de încă un trofeu cu Oţelul şi cere public suport financiar. ”Aceşti jucători merită mai mult sprijin”
Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

”Va fi exclus din fotbalul european!”. Emoţii mari pentru Istvan Kovacs după AC Milan - Napoli

Champions League Publicat pe 14 apr 2023

Arbitrul Istvan Kovacs a fost prins într-un mare scandal în urma meciului condus la centru de român dintre AC Milan şi Napoli, din sferturile Champions League, încheiat cu victoria ”diavolilor”, scor 1-0.

Fanii şi conducerea lui Napoli s-au arătat nemulţumiţi de maniera de arbitraj a românului, motiv pentru care pregătesc un proces colectiv împotriva lui şi a UEFA.

Anunţul teribil pentru Kovacs din presa italiană

Mai mult decât atât, presa din Italia notează că partida AC Milan - Napoli a fost ultima a lui Istvan Kovacs în cupele europene din actualul sezon. Preşedintele Comisiei de Arbitri UEFA a fost prezent la meci şi a fost extrem de nemulţumit de Kovacs, conform sursei citate.

”Cel care face delegările şi preşedintele Comisiei de Arbitri UEFA, Roberto Rosetti, a fost prezent pe San Siro şi nu a fost încântat de stilul lui Kovacs de arbitraj.

Faptul că nu i-a acordat cartonaş galben lui Leao după ce a lovit steagul, dar şi schimbările sale metrice de la un anumit interval sunt schimbări prea mari, care, conform Il Mattino, vor conduce la excluderea sa din delegările în fotbalul european până la finalul sezonului.”, informează calciomercato.com

Sursa foto: Profimedia