Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

Valerică Găman îşi anunţă plecarea de la Astra după retrogradare: ”Nu voi continua în Liga 2, am ceva contacte”

Astra Giurgiu Publicat pe 19 mai 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38235/20210232/1/gaman.jpg

Fundaşul Valerică Găman a declarat, miercuri, după retrogradarea Astrei Giurgiu, că fotbalul i-a pedepsit pe jucătorii giurgiuveni, care doar atât au putut la meciul cu FC Viitorul, pierdut, scor 0-1. El speră totuşi în câştigarea Cupei României sâmbătă.

"Fotbalul ne-a pedepsit, dar sper ca acest club să reziste şi să revină peste un an. Cred că atât am putut. Au fost multe probleme la club. Nu caut un alibi, dar faptul că am jucat din 3 în 3 zile nu ne-a dat ocazia să ne revenim. E numai vina noastră şi a conducerii. Fotbalul îţi dă ceea ce meriţi. Cu siguranţă nu voi continua în Liga II, am ceva contacte. Nu am luat în considerare acest aspect, al retrogradării, nu ştiu ce va fi cu echipa. Sperăm să reuşim un rezultat bun în Cupa României", a declarat Găman, la finalul meciului.

Astra Giurgiu şi Poli Iaşi au retrogradat, iar FC Hermannstadt şi FC Voluntari vor disputa barajul pentru menţinerea în Liga I, după rezultatele înregistrate, miercuri, în meciurile din ultima etapă a play-out-ului Ligii I. Astra va evolua, sâmbătă, în finala Cupei României, cu Universitatea Craiova.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri