Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!
VIDEO | Borussia Dortmund - PSG, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Borussia Dortmund - PSG, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro. Echipele de start
”2-3 clase peste nivelul campionatului”. Lucian Goian, impresionat de un jucător român din Superliga  | VIDEO EXCLUSIV ”2-3 clase peste nivelul campionatului”. Lucian Goian, impresionat de un jucător român din Superliga | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | CSO Voluntari – CSM Oradea 96-78. Ilfovenii relansează semifinala Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari – CSM Oradea 96-78. Ilfovenii relansează semifinala Ligii Naţionale
”Obiectivul e să promovăm”. Adi Falub vrea să readucă în prim plan o echipă de tradiţie | VIDEO EXCLUSIV ”Obiectivul e să promovăm”. Adi Falub vrea să readucă în prim plan o echipă de tradiţie | VIDEO EXCLUSIV
Nou-promovata Unirea Slobozia nu va juca acasă primele meciuri în Superliga. Adrian Mihalcea a anunţat ce variante există Nou-promovata Unirea Slobozia nu va juca acasă primele meciuri în Superliga. Adrian Mihalcea a anunţat ce variante există

Verdict clar în privinţa vinovatului pentru eliminarea lui „U” Cluj din Cupa României | VIDEO EXCLUSIV

Cupa României Publicat pe 18 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în finala competiţiei.

Oţelul a deschis scorul încă din minutul 12, prin Cisse, cu o lovitură de cap. Clujenii au egalat dintr-un penalti obţinut de Roger şi transformat de Dan Nistor, în minutul 45+1.

Meciul părea că se va îndrepta spre două reprize de prelungiri, însă în minutul 90 Chipciu a marcat în propria poartă, iar gazdele au beneficiat şi de un penalti, ratat de Aly Malle.

S-a încheiat 2-1 pentru Oţelul, care merge pentru a doua oară în finala Cupei României, după prezenţa din 2003-2004.

Aflat în studio-ul Fotbal Show, Cristi Dulca a analizat ambele goluri încasate de „U” Cluj şi este de părere că unicul vinovat la cele două faze decisive este Lucas Masoero, funadaşul în vârstă de 29 de ani al „şepcilor roşii”.

„La ambele goluri Masoero. Nu îl văd sărind la cap. Nici la primul gol, nici la al doilea nu îl văd să sară cu el. Te apleci şi îl laşi să dea cu capul? La primul gol la fel. Îl vezi, îl ţii în piept şi îl împiedici să sară. Plus marcajul.. ” , a declarat Cristi Dulca, la Prima Sport.