Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!

Verona - Fiorentina 2-1. Pas uriaş în lupta pentru salvarea de la retrogradare făcut de gazde

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Hellas Verona a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-1, gruparea AC Fiorentina, în etapa a 35-a din Serie A.

Pe Bentegodi, gazdele au marcat primele, în minutul 13, când căpitanul Lazovic a transformat un penalti. Echipa viola a replicat cu o bară a lui Castrovilli, în minutul 29, pentru ca acelaşi jucător să egaleze în minutul 42, înscriind primul său gol stagional. Verona a revenit la conducere în minutul 59, prin Noslin, iar oaspeţii au dominat finalul de meci, căutând egalarea, care nu a venit. Victorie cu 2-1 pentru Verona, care e pe locul 14, cu 34 de puncte. Fiorentina ocupă poziţia a 8-a, cu 50 de puncte.

Empoli, cu Răzvan Marin integralist, a avut un gol anulat de VAR, pentru ofsaid, în minutul 21, şi meciul cu Frosinone s-a terminat cu un rezultat alb. Empoli este pe 17, cu 32 de puncte, în timp ce Frosinone este un loc mai sus, pe 16, cu acelaşi număr de puncte, 32.