Victor Angelescu, preşedintele celor de la Rapid, a comentat plecarea lui Tobias Christensen la Wieczysta Cracovia.
Citește și

Tobias Christensen (26 de ani) şi-a încheiat aventura la Rapid şi va continua în Polonia, la Wieczysta Cracovia. Prezent în studioul emisiunii Fotbal Show, Victor Angelescu a explicat modul în care s-a realizat plecarea. Oficialul Rapidului a dezvăluit că există discuţii şi pentru alte plecări, iar pe numele unui jucător există şi o ofertă
„Christensen a venit şi mi-a zis că vrea altă experienţă, se înţelesese cu cei din Polonia.
Ne-am recuperat banii. Din discuţiile cu Daniel Pancu, nemaifiind sigur că e un jucător care să fie clar titular, ca în sezoanele trecute… El avea şi unul dintre cele mai mari salarii. Al doilea cel mai mare, mai exact. Şi să nu fii sigur dacă joacă... de ce îl mai ţineam?
Intra şi în ultimul an de contract. Ori îl dădeam acum, ori îi prelungeam contractul. Din discuţiile cu Daniel şi ţinând cont că jucătorul voia altă experienţă, am decis să-l vindem.
„Pentru un jucător avem ofertă”
Mai avem discuţii şi despre alte plecări, pentru un jucător avem şi ofertă. Avem alţi doi jucători care ar putea să plece liberi, suntem în negocieri, ei nu mai intră în vederile noastre pentru campionatul următor.
Suntem în negocieri destul de avansate cu doi jucători străini care să vină la Rapid. Sper ca în prima săptămână din Austria să îi avem în cantonament”, a spus Victor Angelescu, în exclusivitate pentru Prima Sport.
