Ultima oră
Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială Mohamed Salah, incert pentru meciul Egipt - Australia de la Cupa Mondială
FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor” FCSB a pregătit varianta de rezervă pentru Denis Drăguş! Un atacant din Ligue 2 este pe lista „roş-albaştrilor”
VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori” VIDEO | Florin Tănase, dezvăluiri despre negocierile cu Becali şi cum s-au înţeles pe ultima sută de metri: ”Au fost mai complicate. S-a ridicat de la masă de vreo două ori”
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor

”Victoria cu Dinamo e un cadou foarte bun pentru Becali, dar nu am vorbit cu el azi”. Bogdan Vintilă se dă bine pe lângă patron, după succesul la scor din derby

Cupa României Publicat pe 25 iun 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38111/19402679/1/becali.jpg

Tehnicianul FCSB, Bogdan Vintilă, a declarat, joi seară, că victoria cu Dinamo, scor 3-0, în turul semifinalelor Cupei României, este foarte importantă, mai ales că s-a gândit la suporterii care au suferit când formaţia sa pierdut sau a făcut egal.

"Echipa s-a exprimat bine, jucătorii au strâns rândurile, cei cu experienţă i-au ajutat pe cei tineri. A fost o primă manşă specială, dar cei care au intrat au dovedit că merită să fie la acest club. În campionat ne jucăm şansa până la capăt. Cât matematic mai sunt şanse, avem datoria să ne batem. O victorie cu Dinamo înseamnă foarte mult pentru că m-am gândit la suporterii care au suferit când am pierdut sau am făcut egal. Cred că este un cadou foarte bun pentru Gigi Becali, de aniversarea lui, nu am vorbit cu el azi", a declarat Vintilă după meci.

Formaţia FCSB a învins, joi seară, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Dinamo, în prima manşă a semifinalelor Cupei României, meci disputat pe stadionul Dinamo. Golurile au fost marcate de Adrian Popa ’32, Darius Olaru ’75 şi Cristian Dumitru ’82. Meciul s-a disputat fără spectatori, parte a măsurilor legate de pandemia de coronavirus.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele