VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

Victorie cu rezervele, la adăpostul scorului din tur. Manchester United - LASK Linz 2-1 (7-1 general)

Europa League Publicat de Daian Cutu pe 5 aug 2020

Machester United a câştigat returul optimilor de finală Europa League cu 2-1, pe teren propriu, după ce în prima manşă au dispus de LASK Linz, cu scorul de 5-0.

Deşi cei de la United au avut mai mult posesia, austriecii au fost mai periculoşi în prima repriză, fără însă a modifica tabela de scor.

Totuşi, surprinzător, LASK a deschis scorul, în minutul 55, prin Wiesinger, care a tras imparabil de la 25 de metri, după o minge respinsă din corner. La două minute, ”diavolii” au dat replica, prin Lingard, care a restabilit egalitatea. Mijlocaşul a luat pe cont propriu un contraatac, a scăpat singur cu portarul, pe care l-a lobat elegant.

Noul intrat Martial a stabilit scorul final, după o combinaţie cu Mata. Astfel, Manchester United se impune la general cu 7-1.

Manchester United: Romero - Fosu-Mensah, Bailly, Maguire, Williams (72 Chong) - Fred (64 Pereira)- Mata, McTominay, Lingard (63 Pogba), James (84 Martial) - Ighalo

LASK: Schlager - Wiesinger (73 Sabitzer), Trauner, Andrade (80 Filipovic) - Ranftl, Michorl, Holland, Renner - Frieser, Raguz, Balic (66 Reiter).