Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului Victor Wembanyama a fost desemnat cel mai bun debutant al anului
Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina Halterofilul Oleksandr Pielieshenko, care a participat la JO de la Rio, a murit pe front în Ucraina
VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi VIDEO | PSG - Borussia Dortmund, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Parizienii, în continuare favoriţi
VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga VIDEO | Gloria Buzău - Unirea Slobozia, astăzi, de la ora 19:00, în direct la Prima Sport 1! Gazdele pot promova în Superliga
VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2

Victorie importantă pentru Young Boys, adversara CFR-ului în Europa League

CFR Cluj Publicat pe 25 oct 2020

Young Boys, adversara campioanei României CFR Cluj în grupele Ligii Europa, a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe FC Lucerna, într-un meci din etapa a cincea a campionatului Elveţiei.

Învingătorii au marcat prin Meschack 58’ şi Nsame 69’. Pentru Lucerna a înscris Schulz, în minutul 19, din penalty.

Young Boys este lider în clasament, cu 11 puncte, iar FC Lucerna este pe nouă, cu două puncte. Pe locul doi se află St. Gallen, cu 10 puncte.

CFR Cluj va întâlni Young Boys la 29 octombrie, pe teren propriu şi la 6 decembrie, în deplasare, în grupa A a Ligii Europa.