"Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai bună decizie". Aducerea lui Lobonţ pe banca Rapidului, lăudată de un fost internaţional | VIDEO EXCLUSIV
Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen Gabriela Ruse nu a reuşit să treacă de Caroline Garcia în sferturi la Rouen
VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala VIDEO | Farul - CFR Cluj 0-0, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Gazdele au lovit transversala
”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu ”E un punct cât o victorie”. Aniversare fericită pentru Marius Măldărăşanu
Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare. Bogdan Andone ratează dramatic o victorie mare.
FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară FCSB dă lovitura! Un jucător ce a impresionat în Superliga revine la vară

Victorie mare pentru naţionala de volei, în grupa A din Golden League

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 4 iun 2023

Naţionala de volei masculin a României a învins în deplasare, reprezentativa Turciei, scor 3-2, în al treilea meci din grupa A, Golden League.

Scorul pe seturi a fost 14-25, 25-21, 20-25, 25-22, 15-12.

În primele două etape, tricolorii au fost învinşi de Portugalia şi Danemarca, cu acelaşi scor, 3-0, ambele dispute fiind în deplasare.

Urmează meciurile retur, toate pe teren propriu pentru România, cu Turcia (10 iunie), cu Danemarca (14 iunie) şi cu Portugalia (17 iunie).

Primele două clasate se vor califica în semifinale.

Participarea în Golden League este o etapă importantă de pregătire pentru echipa României înaintea Campionatului European din acest an.