David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice David Popovici vrea tratament special la Jocurile Olimpice
"Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor "Foarte individualist. Trebuia să îi mai dau o minge să joace singur". Denis Drăguş, pus la zid de un antrenor
Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf” Ciprian Marica a dat verdictul în privinţa titularului la EURO! ”Nu există alt vârf”
Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024 Elizabeta Samara s-a calificat în optimi la WTT Champions Incheon 2024
Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO Nu e Drăguşin sau Man! Englezii au numit jucătorul român care trebuie urmărit la EURO
Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona Doi antrenori importanţi sunt în pole-position! Cine ar putea să îl înlocuiască pe Xavi la Barcelona

Victorie pentru Ianis Hagi, remiză pentru Nicolae Stanciu în play-off-ul Europa League

Europa League Publicat pe 20 aug 2021

Formaţia Glasgow Rangers, la care joacă Ianis Hagi, a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa armeană Alaşkert, într-un meci din prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Rangers a jucat în inferioritate numerică din minutul 43, când a fost eliminat Lundstram.

Golul a fost marcat de Morelos, în minutul 67.

Ianis Hagi a jucat până în minutul 90 + 5, când a fost înlocuit de Kelly.

Cu Nicolae Stanciu pe teren până în minutul 82, Slavia Praga a remizat cu Legia Varşovia, pe teren propriu, scor 2-2. Au marcat: Bah 20’, Masopust 45’+3 / Emreli 20’, Juranovic 37’.

Partidele retur vor avea loc în 26 august.