VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-3, în direct la Prima Sport 1! Safranko face recital cu formaţia lui Hagi
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV
VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben VIDEO | Kiki, intrare extrem de dură la Cosmin Matei! Jucătorul Farului nu a primit nici măcar cartonaş galben
Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru a explicat legătura dintre Dan Petrescu şi CFR Cluj: „Mariajul perfect” | EXCLUSIV
Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion” Simona Halep, destăinuiri despre momentul în care a aflat că a fost depistată pozitiv. ”A fost ca şi cum m-ar fi lovit un camion”

Victorii pentru Aston Villa şi Crystal Palace, în etapa 34 din Premier League

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Aston Villa a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-1, gruparea Bournemouth, în etapa a 34-a din Premier League. Într-un alt meci al etapei, Crystal Palace a învins pe West Ham United, scor 5-2.

Aston Villa s-a impus pe Villa Park deşi a fost condusă cu 1-0, din minutul 31, când Dominic Solanke a transformat un penalti pentru oaspeţi. Gazdele au egalat prin Morgan Rogers, în minutul 45+1, din pasa lui Leon Bailey. După pauză, golgeterul gazdelor, Ollie Watkins a intrat în rol de servant şi a pasat la golurile lui Moussa Diaby (min. 57) şi Leon Bailey (min. 78), iar elevii lui Unai Emery s-au impus cu 3-1.

Într-un alt meci, pe Selhurst Park, Crystal Palace s-a impus în derby-ul londonez cu West Ham United. Gazdele conduceau cu 4-0 după o jumătate de oră. Michael Olise a deschis scorul, în minutul 7, apoi Eberechi Eze a făcut 2-0 (min. 16), Emerson a înscris în propria poartă pentru 3-0 (min. 20), apoi Jean-Philippe Mateta a dus avantajul lui Crystal Palace la 4-0 cu golul din minutul 31. Michail Antonio a redus din diferenţă în minutul 40, Mateta a înscris pentru 5-1 (min. 64), iar autogolul lui Tyrick Mitchell (min. 89) a stabilit scorul final, 5-2 pentru Crystal Palace, care a trecut pe locul 14, cu 36 de puncte.

În clasamentul din Premier League, Aston Villa ocupă poziţia a 4-a, cu 66 de puncte, Bournemouth se află pe 13, cu 42 de puncte, iar West Ham e pe 8, cu 48 de puncte.