Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea
Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente Carlos Tevez renunţă la funcţia de antrenor al echipei Independiente
Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni” Jucătorul FCSB-ului, cerut cu insistenţă de Marius Şumudică la echipa naţională: „Unul dintre cei mai buni”

Victorii pentru Torino şi Monza în Serie A. Ambele formaţii sunt în zona sigură a clasamentului

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 16 mar 2024

Torino a învins în deplasare, scor 2-0, formaţia Udinese, în etapa a 29-a din Serie A. Într-un alt meci, Monza a dispus de Cagliari, acasă, cu scorul de 1-0.

Torino a marcat primul gol la Udine încă din minutul 10, prin Duvan Zapata. Oaspeţii au înscris repede şi în parta secundă, când Nikola Vlasic l-a învins pe portarul Okoye în minutul 53. Torino a mai avut ocazii de gol, dar nu a mai concretizat şi s-a impus cu 2-0. La oaspeţi, portarul român Mihai Popa a fost rezervă.

Torino ocupă poziţia a 10-a, având 41 de puncte, în timp ce Udinese e pe 13, cu 27 de puncte.

La Monza, gazdele au înscris unicul gol al meciului în minutul 41, prin Daniel Maldini, dar Cagliari a ratat marile ocazii şi a avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 68. Monza s-a impus cu 1-0 şi este pe locul 9 în Serie A, cu 42 de puncte. Cagliari se află pe 15, cu 26 de puncte.