Neluţu Varga, decizie finală cu privire la Tachtsidis
VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel” VIDEO | Dan Petrescu, ”săgeţi” către foştii antrenori de la CFR. ”Dacă eram eu mai aveam doi la acest nivel”
VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune VIDEO | ”Trebuie să consolidăm ce am făcut bine”. Rapid e fără victorie în play-off, dar Bogdan Lobonţ vede părţile bune
Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV Şumudică a depistat marea problemă de la Rapid, după înfrângerea cu CFR Cluj. „Asta se întâmplă peste tot în lume” | EXCLUSIV
VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a  terminat indecis VIDEO | AS Roma – Juventus Torino 1-1. Derby-ul rundei din Serie A s-a terminat indecis
”Suntem departe”. Claudiu Petrila, discurs fără menajamente cu privire la situaţia de la Rapid ”Suntem departe”. Claudiu Petrila, discurs fără menajamente cu privire la situaţia de la Rapid

VIDEO | 15 minute dramatice la Cluj! Universitatea a ratat calificarea în semifinalele Cupei României, după 1-3 cu Viitorul Pandurii

Cupa României Publicat pe 3 mar 2021

Viitorul Pandurii s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei României, trecând în sferturile de finală de echipa Universitatea Cluj, scor 3-1. Clujenii au condus cu 1-0, prin golul marcat de Golan, în minutul 1.

Pentru Viitorul Pandurii Târgu Jiu au înscris Tegle ’69 (penalti) şi Paraschiv ’77, ’86. În minutul 74, de la Universitatea Cluj a fost eliminat Luchin.

• Universitatea Cluj: Muţiu – Dican, Luchin, Răuţă – Ilieş, I. Filip (Ogbu ’81), Negrean (Acka ’55), Taub (Pop ’81) – Gavra (Chacana ’64), Golan (Pîrvulescu ’55), Ribeiro. Antrenor: Costel Enache
  • Viitorul Pandurii: Rob. Bodea – Buleică, Lixandru, Oros, Al. Băican (Prejmerean ’78) – Şerbănescu, Copaci, Ţegle, Buia (Paraschiv ’64), Chiorean (Cioiu ’46), Dragu (Mitrică ’65). Antrenor: Flavius Stoican

U Cluj – Viitorul Pandurii 1-1 (Golan 1 / Ţegle 69, 86; Paraschiv 77)

U Cluj: Muţiu – Dican, Luchin (cpt.), Andr. Răuţă – Ilieş, I. Filip, Negrean, Taub – Gavra, Golan, Ribeiro
Rezerve: Gorcea – D. Acka, Telcean, Chacana, Ogbu, Ştefănescu, Al. Pop, Nic. Pîrvulescu, Sburlea
Antrenor: Costel Enache

Viitorul Pandurii: Rob. Bodea – Buleică, Lixandru, Oros (cpt.), Al. Băican – Şerbănescu, Copaci, Ţegle, Buia, Chiorean, Andr. Dragu
Rezerve: D. Rusu – Prejmerean, Vulpe, Gîrbiţă, Ciul, Cioiu, Mitrică, Luduşan, D. Paraschiv
Antrenor: Flavius Stoican

Min. 90+3: Final de meci.

Min. 86: GOOOL VIitorul Pandurii! Ţegle face dubla cu un şut din interiorul careului.

Min. 77. GOOOL Viitorul Pandurii! Paraschiv marchează cu un şut de la marginea careului, după o respingere greşită a lui Muţiu, în faţă.

Min. 74: Luchin este eliminat.

Min. 69: GOOOL Viitorul Pandurii! Ţegle restabileşte egalitatea de la 11 metri.

Min. 62: Viitorul Pandurii are posesia şi pune presiune pe U Cluj. Până acum, echipa lui Enache se apără bine.

Min. 54: Jocul e unul mai lent în această a doua repriză. U Cluj pare că vrea să domolească ritmul meciului.

Min. 46: Începe partea a doua.

Min. 45+1: Pauză la Cluj!

Min. 38: Echipa lui Stoican încearcă să revină. Are chiar posesia şi pune presiune pe gazde. Jocul se leagă bine doar până la marginea careului, însă.

Min. 14: Ocazie bună pentru Viitorul Pandurii. Dragu trage mult peste din şase metri.

Min. 1: GOOOL U Cluj! Ardelenii deschid scorul prin Golan, cu un şut din interiorul careului.

Min. 1: Începe meciul.

În sferturile competiţiei sunt calificate patru echipe din Liga 2, iar două dintre se regăsesc, iată, în meciul de azi. U Cluj şi Viitorul Pandurii s-au întâlnit recent chiar şi în Liga 2, într-un meci în care ardelenii au câştigat cu 2-1.