VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out VIDEO | FC Botoşani - Dinamo, ASTĂZI, de la 19:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duelul suferinţei în play-out
VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Voluntari - FCU Craiova, astăzi, de la 17:00, în direct la Prima Sport 1! Partidă crucială pentru evitarea retrogradării
Flavius Stoican a semnat! Flavius Stoican a semnat!
VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească VIDEO | De necrezut! Vedetele de la Inter au încins o horă pe o melodie românească
VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi VIDEO | FC Sevilla - Mallorca 2-1. Final de sezon liniştit pentru andaluzi
VIDEO | Inter a cucerit titlul în Serie A, după un succes împotriva marii rivale VIDEO | Inter a cucerit titlul în Serie A, după un succes împotriva marii rivale

VIDEO | A fost seara lui Pique. ”Nou Camp” a cinstit cum se cuvine ultimul meci acasă pentru fundaşul care a scris istorie la Barcelona

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 6 nov 2022

FC Barcelona a învins sâmbătă, pe teren propriu, echipa Almeria, scor 2-0, în etapa a 13-a din La Liga. A fost meciul de retragere pentru internaţionalul spaniol Gerard Pique.

Barcelona a început meciul cu stângul, Lewandowski ratând un penalti în minutul 7.

Golurile au venit în repriza secundă, de la Dembele şi de Jong, iar momentul de apogeu al meciului a fost cel din minutul 85, când Gerard Pique a fost salutat de un întreg stadion atunci când a ieşit de pe teren, înlocuit cu Andreas Christensen, în aplauzele colegilor şi a fanilor, care au umplut ”Nou Camp”.

Barcelona a trecut pe primul loc în clasament, cu 34 de puncte.