VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1. VIDEO | Oţelul - ”U” Cluj 2-1.
O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei O supravieţuitoare a cancerului la sân va alerga topless la maratonul de la Londra pentru a contribui la eliminarea stigmatului mastectomiei
Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic” Englezii l-au distrus pe Haaland după eliminarea din sferturi: „A căzut îngrozitor! Nu a arătat nimic”
Fraţii Maior, la start în a doua etapă din Campionatul Mondial de Raliuri
CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii CFR Cluj are de dat bani către un fost jucător. Acesta a avut câştig de cauză la comisii
Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari Lovitură de proporţii în Formula 1! Carlos Sainz, dorit de rivala celor de la Ferrari

VIDEO | A fost ziua meciurilor egale în La Liga: Betis, Real Sociedad şi Atletico Madrid au înregistrat acelaşi scor, 1-1

La Liga Publicat de Ovidiu Neacşu pe 7 nov 2022

Betis Sevilla a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, meciul din etapa a 13-a cu FC Sevilla. Acelaşi scor s-a înregistrat în meciurile Atletico Madrid – Espanol şi Real Sociedad – Valencia.

A ieşit scântei în derbi-ul Andaluziei, Betis – Sevilla: 13 cartonaşe, din care trei roşii, iar un galben a fost încasat de antrenorul Jorge Sampaoli (FC Sevilla). Oaspeţii au avut un jucător eliminat în minutul 38, pe Montiel, iar în minutul 43 au marcat în propria poartă, prin Navas, aducându-i pe cei de la Betis în avantaj. Au urmat însă două roşii pentru gazde: Fekir (45+3) şi Iglesias (49), iar presiunea pusă de oaspeţi s-a concretizat în minutul 81, când a egalat Gudelj. Betis e pe trei, cu 26 de puncte, dar la distanţă de 6 puncte de Real şi 8 de Barcelona.

Atletico Madrid a făcut doar 1-1 cu Espanyol Barcelona şi se află pe poziţia a patra, cu 24 de puncte, în timp ce Real Sociedad a terminat la egalitate, 1-1 cu Valencia, după un meci în care a condus cu 1-0 printr-un autogol, dar a şi rămas în zece după eliminarea lui Elustondo din minutul 17. În clasament, Sociedad este pe locul 6, cu 23 de puncte.