VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | A revenit Cristina Neagu! Primul gol marcat de handbalistă la Campionatul Mondial

Handbal Publicat de Tudor Moisa pe 7 dec 2023

România a început în forţă meciul crucial cu Germania din grupele principale ale Campionatului Mondial de handbal. Partida este în direct la Prima Sport 1.

La pauză, scorul este 9-12 în favoarea selecţionatei condusă de Florentin Pera, după o primă repriză în care apărarea ne-a funcţionat perfect.

Măcinată în ultima lună de o accidentare, Cristina Neagu şi-a făcut în această seară debutul la actuala ediţie a Mondialului.

Handbalista de la CSM Bucureşti a marcat ultimele două reuşite ale României înainte de pauză. Primul gol ne-a adus pentru prima dată la +4 pe tabelă.

România are nevoie de trei victorii în cele trei partide din faza grupelor principale pentru a se califica în sferturile de finală. Pe lângă duelul cu Germania, selecţionata României va mai întâlni Japonia şi Polonia.